Няма какво да направим, освен да се съобразим с регулатора, в случая с решението на Националния оперативен щаб за противодействие на коронавирусната епидемия. Надявам се решенията да се вземат на базата на данни, с които ние не разполагаме.
Това коментира пред Радио София Дарин Стойков, собственик на заведение, което беше затворено, както много други:
„Много неща се промениха за тези месеци с Covid-19, вече знаем имената на малкото останала ни клиенти, дори и на кучетата им. Няма ги туристите, няма ги случайните посетители. Много неща се наложи да променяме, включително доставчици и предложения в менюто, оптимизирахме всичко, което можеше.“
Според шеф Дарин Стойков от доста време държавата играе на котка и мишка с хората от ресторантьорския бранш, от нейна страна „има тояга, а няма морков“. Той даде и конкретни примери с наредби и изисквания, които невинаги са били нужни, а понякога са изпълнявани, а не са влизали в сила. От друга страна много от заплатите в бранша са нереално ниски. Някои, които не са крили оборот, сега могат да се възползват от помощите, които правителството предлага.
Стойков отбеляза, че когато има компенсации, те обикновено са мизерни или закъсняват. Но изтъкна, че ако се отворят заведенията, молове и кина, ще стане както през ноември – с по 3000 заразени на ден, „ще се стигне до натоварване на здравната система. В името на какво? На приходи“.
Трудностите могат и трябва да мобилизират – това трябва да ни е урокът от тази криза, подчерта Дарин Стойков.
С него разговаря Катя Василева.Българската асоциация на ритейл центровете е удовлетворена от решението на правителството за отваряне на големите търговски центрове от 1 февруари, но е доста закъсняло, защото очакването е било това да стане през декември - най-важният месец в годината..
Сдружението на заведенията както и представители на различни асоциации на ресторантьорския бранш организираха протест пред Министерския съвет под мотото „Марш на свободата”. Според Българската асоциация на заведенията фалитите вече са около 30%, като с..
С частична политическа подкрепа, изразена от парламентарно представени партии и ангажимент да продължат усилията в осигуряване на достъпна и качествена храна, премина дискусия по темата, която се проведе по-рано днес. Макар сериозен фокус да бе..
София възстановява своя 43% дял в националната икономика, сочат последните данни за брутния вътрешен продукт на областно ниво. От тях става ясно, че е налице нормализиране след различните аномалии в енергетиката, селското стопанство и туризма през..
Националната галерия отново отваря вратите на лабораторията по консервация и реставрация за ценителите на изкуството. Те ще имат възможността да надникнат "зад кулисите" на музея, да видят как се подготвят за експониране произведения на изкуството...
Успешно приключи проектът "Градска памет: Традиция и Графити", реализиран по Програма "Активни читалища" на Столичната община. Това е поредната инициатива, в която си партнират 2 софийски читалища – НЧ "Иван Вазов – 2014", което е в кв...
Документалният филм „Скрити белези” на режисьора Георги Тошев и оператора Борис Пинтев е сред селектираните филми за участие във фестивала Master of Art. Лентата разказва за най-успешното българско участие на Биеналето на изкуствата във Венеция...
Платформата за четящи и знаещи деца "Книговище" започна междуучилищното състезание по медийна грамотност "Всезнайко" на тема "Четеш ли между редовете". Това е второто издание на междуучилищната надпревара след успешното състезание на тема..
Състоянието на асансьорите в София провокира столичани да изпращат десетки сигнали месечно до контролния орган. Това каза в ефира на Радио София Григор Къшов - главен директор на Главна дирекция „Инспекция за държавен технически надзор“ към Държавната..