„Пощенска кутия за приказки“ продължава да се пълни, независимо от пандемичните ограничения и трудности през последните месеци.
Идеята на Гери Турийска и съмишленици не само е жива 11 години след началото, но поредното издание вече е факт.
„Началото беше без намерение за бизнес“, припомни си Гери Турийска в студиото на Радио София. „Идеята беше да се събираме и да си четем текстов, до споделяме, да си даваме сцена едни на други. Публиката усети искреността ни, „зариби се“ и ни следва толкова години.“
След сборниците от 2015 и 2017 г., вече излезе третата част на „кутията с приказки“. В тази селекция текстовете са на автори като Никола Крумов, Димитър Калбуров, Георги Блажев, Цветелина Цветкова, Мила Михова, Любен Дилов-син, Ваня Щерева, Ралица Найденова (нейно е и оформлението), Цветелина Цекова, Яни Димитров, Йоана Мирчева, Красимира Хаджииванова и др. Този път сред авторите са и Светлозар Желев, театралният режисьор Стайко Мурджев, актьорът Стефан А. Щерев и спортният журналист и водещ в Радио София Камен Алипиев-Кедъра.
Самият Камен Алипиев е автор на два от разказите в сборника и сподели в ефира каква е тръпката да четеш пред публика. След „зарибяването“ по „кутията“, ето се е посегнал към перото и разказваческите си умения.
Чуйте разговора на Ива Дойчинова с Гери Турийска в студиото, плюс Камен Алипиев от фитнеса.
На 16 юли от 19.00 часа в Галерия “Арт 159” ще бъде открита изложбата „Да запазим Корал: „Безполезни изкопаеми НБУ 2025“.Куратори на изложбата са: проф. Борис Сергинов, Методи Методиев, Олга Галчинска, Ева Гебрева и Биляна Калоянова. В експозицията ще се включат над 30 автори – художници, активисти, изследователи и доброволци от НБУ и..
Във възпитанието родителите често трябва да балансират между помощта, улеснението за детето и здравословната строгост. За приучаването към самостоятелност понякога е достатъчно да изчакате, да потвърдите затруднението в дадена ситуация, а когато детето анализира или вследствие дори само на промяна в подхода успее да се справи, то остава не..
За седма поредна година ще се проведе Lago Fest 2025 - Фестивалът на Самоков от 25 до 27 юли. Мултидисциплинарният фестивал отново ще се проведе на добре познатата локация – Туристическата градина в парк “Лаго”. “Когато самоковци са се опитвали да правят комплименти на млади дами, са казвали “Я, каква си лаговица”. Лаговицата е едно много тънко..
В момента 60 от 256 общини в страната са с воден режим. Ако не бъдат взети комплексни мерки, те ще нарастват всяка следваща година и проблемите с безводието ще се задълбочават. Това откроиха експерти от информационната платформа "Климатека" на медиен форум, в който се включиха експертите по води и климат. Те отбелязаха, че по-съществен е..
България е на прага на влизане в еврозоната - стъпка, която се очаква да донесе значителни промени в икономиката. Малко след като получихме окончателното "Да", няколко международни рейтингови агенции повишиха кредитния рейтинг на страната ни на БББ+. А за пръв път в историята ни получихме и оценка A- от агенция "Скоуп Рейтинг". " Очаквам..
Конференцията Velo-city 2025 тази година се провежда в полския град Гданск. “Това е шестата или седмата конференция Velo-city, на която присъствам. В този смисъл имам база за сравнение с предишни издания. Разбира се, тази година не съм толкова въодушевен, колкото когато участвах за първи път. Това беше през 2017 г., а домакини бяха градовете..
Живеещи в района на ул. "Опълченска“ излязоха на протест снощи с искане за преобразуване на едната новоизградена лента за движение във велоалея, а на другата – в разширение на тротоарите, които към момента на места са само по два метра. Протестиращите обясниха, че две нови автомобилни ленти удвояват трафика, а тротоарите остават тесни. Многократно..