„Спортна среща“ - предаване за спорта като философия и начин на живот, което предоставя на вниманието на слушателите интересни коментари и мнения за най-значимите спортни събития от изминалата седмица.
В предаването от 4 април 2021 може да чуете:
Вдигане на тежести, доста добро представяне на българските щангисти на Европейското първенство в Москва. Ангел Русев печели златото в категория над 55 кг. Той прави европейски рекорд в изтласкването за юноши от 148 кг. При жените Надежда Мейн Нгуен и Ивана Петрова взеха първите два медала, златен и сребърен, в най-леката категория при жените до 45 кг.
Футбол - загубата ни от Италия през изминалата седмица. Лоша шега ли ни играе „подмладяването“ на българския отбор…
Александър Попов – треньор на „Хебър“ Пазарджик разказва какво се случва в българския волейбол. Той изтъкна своите мотиви да поеме треньорското място в отбора, който е най-проспериращ и добре организиран баскетболен тим в България.
Иво Иванов - отвъд Океана, откриваме в един индиански резерват. Дали посещението му там е провокирано от интереса му към индианския баскетбол?
“Те играят с дива скорост, много атлетично. Страхотни спортисти са!” Истински бич там е разпространението на дрогата и амфетамините, които пречат на индианските баскетболисти да се реализират и те, за жалост, си остават в резервата.
Тъжна седмица за световния баскетбол. Пенсионирането на Рой Уилямс.
В последните седмици, той е бил с влошено здравословно състояние, според Иванов, решил е да се оттегли достойно, на 71 години. Коментар и за победоносния мач на Джеймън Сакс.
От Билбао Андрей Демирев разказва за Финала за Купата на краля.
За баските, тяхната култура, трудолюбие и баския футбол.
В началото - актуална информация от изборния ден.
Слушайте „Спортна среща“ и следващата неделя от 16 до 18 ч.
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..