Намерението на Столичната община да бъде изграден Източен парк между „Младост“, „Дружба“ и „Горубляне“ не среща единодушно одобрение сред жителите на тези квартали.
Собственици на терени, върху които се планира да се изгради бъдещият парк, са на мнение, че той няма да се реализира в близко бъдеще и зад идеята се крият други планове. И настояват да бъдат обезщетени адекватно при отчуждаване на собствените им земи.
Проектът обхваща значителна неурегулирана досега територия. В бъдещия парк са предвидени различни „функционални активности“. Ще се намира в близост до гъсто населени жилищни квартали в административните граници на район „Младост“. Затова и голяма част от живеещите там подкрепят изграждането на парка, тъй като ще създаде спокойно място за отдих и детски игри.
„Горублянци искат да застрояват с жилищни сгради терена, който е около 1200 дка, а в „Младост“ искаме да остане парк и да бъде облагороден“, заяви пред Радио София Панайот Бориславов от фейсбук групата „Младост може“.
Той поясни, че след протести проектът е стигнал до обществено обсъждане, но от известно време е замразен и по него няма развитие. Районният кмет търси решение, с което да се удовлетворят и двете страни.
В момента паркът не се поддържа и служи предимно за разхождане на домашни любимци. По думите на Бориславов компромисният вариант е застрояването да обхване около 25% от площта, а другата част да стане парк.
Чуйте целия разговор, за да научите повече по темата.
Върху землището на кв. Горубляне е планирано да се изгражда парк „Изток“ . Проектът обхваща значителна неурегулирана досега територия. В бъдещия парк са предвидени различни „функционални активности“. Ще се намира в близост до гъсто населени жилищни..
"Рискът е, че всички искат да гласуват повече разходи. Накрая ще гласуваме един бюджет, който не реалистичен". Такова предупреждение отправи в ефира на БНР Димитър Димитров, общински съветник от ПП-ДБ, член на Комисията по транспорт и пътна..
Продължава седмицата, в която коментатори във "Форум" са Адриана Диканчева и Никола Атанасов . В днешното издание те се спряха на следните теми и поводи за разсъждения: Националният център за безопасен интернет (НЦБИ) проведе днес..
Общинският съвет в Долна баня прие бюджета на общината за 2025 година в размер на 18 636 727 лева. Приходите за финансиране на делегираните държавни дейности са 14 059 912 лв., а за местните дейности - 4 576 815 лева, посочи пред БНР-Радио..
Въпреки добрите резултати, които показва статистиката, желаещите да бъдат донори на репродуктивен материал (яйцеклетки) продължават да са в пъти по-малко от хората, които имат нужда от тях, съобщават с тревога от фондация "Майки за донорството"...
През последните години има активен разговор за недостига на кадри и вноса на работна ръка, дават се предложения, включително и за бъдещи законодателни промени, припомни пред БНР-Радио София Жасмина Саръиванова, главен експерт "Социален диалог" в..
Женски народен хор - София към Народно читалище "Бъднина – 1982“ е един от малкото самодейни народни хорове на територията на столицата, който поддържа изцяло акапелна програма в триглас. Те изпълняват песни от всички региони на България. Наред с..
Продължава 78-ото издание на един от най-престижните фестивали за кино - "Златна плама" в Кан. Вече се отличават някои от фаворитите в конкурсната програма и киноведът Лазар Хрисимов ни споделя най-впечатляващите заглавия. "Финикийската схема" на..