Кой не харесва сочни и сладки круши, особено през есента? Освен че са вкусни, крушите са много полезни за нашето здраве. Този плод е пълен с минерали като калий, мед, фосфор, калций, магнезий, желязо и много микроелементи. Крушите са богати също на витамини, К, А и С, както и повечето витамини в група В и Д.
Ето още някои ползи за тялото ни, ако често похапваме този вкусен плод, според списание "Eathwell".
Подобряват храносмилането
Тъй като са богати на фибри, което подобрява работата на храносмилателната система и намалява възможността за запек и диария. Също така, крушата е без свободни радикали и по този начин превантивно намалява вероятността от различни заболявания.
Пазят сърцето
Крушите са добър източник на калий, което означава, че имат положителен ефект върху сърцето. Калият помага за понижаване на кръвното налягане, което улеснява цялата сърдечно-съдова система и предотвратява образуването на кръвни съсиреци и риска от сърдечен удар.
Повишават имунитета
Поради високото съдържание на витамин С, консумацията на круши също ще помогне за укрепване на имунната система.
Витамин С стимулира образуването и активността на белите кръвни телца. В допълнение, крушите лесно ще преодолеят настинките и други проблеми, свързани с отслабената имунна система. Витамин С допринася и за регенерацията на тъканите и клетките, съобщава "Eathwell".
Източник: БГНЕС
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Началото е за Светлана Мухова - изследовател, автор на книги и научни публикации,..
Истинското име на събореното преди половин век Писателско кафене е сладкарница "Цар Освободител". Тези, които я помним намаляваме като бройка и си струва да се запознаете с нея: Чия е първоначално сградата ѝ, кой я купува и в какво превръща помещението, преди да стане сладкарница в 1908 с подробности в спомените на художника Иван Тенев и други нейни..
Американското разузнаване праща частни самолети за любовниците на агента си: Осъденият на смърт за шпионаж в полза на САЩ български дипломат Иван Асен Георгиев, докато работи в българското посолство в Париж върти три любовници, а освен това има съпруга. Американското ЦРУ толкова цени агента си, че осигурява фиктивна стипендия за уж..
За Милен Кукошаров времената са интересни. И плодотворни. Един от най-широкоспектърните пианисти на българската сцена, той се налага все повече като запомнящо се присъствие и в джаза (където участва в многобройни съвместни проекти с Вили Стоянов – и като пианист, и като аранжор, и като композитор, и с Марина Господинова и Златните години на джаза,..
Ново гражданско пространство „ Магнит “ за безплатни събития отваря врати на 20.11. на ул. Г. С. Раковски 76. Представя ни го един от основателите, Божана Славкова: "Проектът почна в 2019. Бе само пространство за климатични активисти. Сега е отворено за младежи, култура. Имаме няколко различни помещения. Искаме да сме шарени, разнообразни. Искаме..
С наближаването на официалната дата на "Черния петък" (29.11.), търговци започват да анонсират различни кампании за отстъпки, някои от които обаче не са коректни спрямо клиентите – описание и експертен анализ на некоректните практики с Габриела Руменова от платформата „ Ние потребителите “: "Използват се много маркетинг подходи, но се стига до..
По повод днешния Международен ден на толерантността разговаряме с психолога и психотерапевт Камелия Тодорова от “Психологическо консултиране За мен” за това колко толерантни са децата: "Винаги обяснявам толерантността като сводоба и част от емоционалната интелигентност. Ако децата са отгледани с добрина, могат да бъдат много толерантни. И..