Община Костинброд подпомага финансово двойки с репродуктивни проблеми по пътя им към инвитро процедурата. Подкрепата, която осигурява общината е за провеждане на всичко необходимо по подготовката, а и самата инвитро процедура.
Община Костинброд развива и поддържа съответната Програма и правилника за финансово подпомагане на изследвания и процедури за инвитро от 2017 година, разказа пред Радио София Александър Ненов, зам.-кмет по образование, култура, социални и хуманитарни дейности.
До момента Общината е подпомогнала 9 двойки, отговарящи на условията и заявили своето желание да се възползват от услугата.
За да кандидатстват, двойките и семействата с репродуктивни проблеми, трябва да живеят в община Костинброд, да нямат данъчни задължение и прекъснати здравноосигурителни права, да не са осъждани.
Сроковете за подаване на кандидатури са:
1. Първи етап – от 01 януари до 31 март;
2. Втори етап – от 01 април до 30 юни;
3. Трети етап – от 01 юли до 30 септември.
Средствата по асистирана репродукция са от общинския бюджет, съгласно специално приет правилник.Отпускат се един път годишно, при условие, че не са одобрени за финансово подпомагане от други фондове за същия период и за същата процедура.
Съвсем скоро се очакват и две бъдещи майки от Костинбод да съобщят благата вест и на бял свят да се родят инвитро бебета.
Чуйте целия разговор на Лъчезар Христов.Тази седмица на "Форум" започва от вторник. Двойката коментатори този път са Мина Христова от Института за етнология и фолклористика към БАН, и Атанас Радев – политолог, председател на Националния младежки форум. Провокирани от водещия Лъчезар Христов, те обсъждаха следните теми: "ДПС-Ново начало" обяви край на разделението . Какво..
Как се почиства планина от автомобилни гуми? Как се премества, когато не е на място? Отговор на тази въпроси дават доброволци от Перник, които вече през миналия месец показаха "как се прави". Пред БНР-Радио София Мирослав Бонев разказа за поредната акция по почистване и облагородяване на обществено пространство - на 30 май, петък, от 10:00. Става..
6,4% от населението на България или общо 334 287 души се лекуват от заболявания на щитовидната жлеза, съобщиха от Българското сдружение по тиреодея и паратиреодея (БСТП), Българското дружество по ендокринология (БДЕ) и сдружение ВИОМ, по повод Международната седмица за осведоменост за заболяванията на щитовидната жлеза (25–31 май). По..
Застрахователният сектор е готов за влизане на България в еврозоната отпреди година. Приведени са в съответствие информационните системи и документите. "Имаме вътрешни етични правила и ще защитаваме правата и интересите на потребителите, включително и при преминаването към другата валута", увери пред БНР-Радио София Нина Колчакова ,..
Представлението "Малката Баба Яга" ще има премиера в Младежки театър "Николай Бинев" в навечерието на Деня на детето, на 31 май и 1 юни . Режисьор на постановката е Александър Йорданов. Малката Баба Ята, която е само на 127 години, но все пак е най-малка сред всички останали вещици, които поради това не я допускат в тяхната групичка...
Джаз, млади хора, София, събрани в един фестивал. Със сигурност се получава много интересно събитие. В предаването "Радиокафе" гостува един от неговите създатели - Йордан Владев, за да разкаже откъде тръгва идеята за Младежкия джазфест "София". "През далечната 2018 година беше първото издание на феста. Всичко тръгна от концентрацията на..
Латин джаз ще звучи в залата на Дом на културата "Искър". Изпълнителите ще са Михаил Йосифов - тромпет, Атанас Попов - барабани, Пиеро Епифания - перкусии и със специалното участие на Велека Цанкова - вокал. Ще се включат и учениците от майсторския клас по музика, проведен в началото на тази година в село Смоличано, воден от Мишо,..