Глобалната мрежа за успех на младите хора в България Тук-Там навърши 15 години. През това време градим глобална brain gain общност от българи, които си помагат и се ангажират с родината.
Осъществяваме тези връзки благодарение на технологията - онлайн платформата tuk-tam.bg, Инвестираме време и средства в образованието и развитието на младите хора, за да направят най-добрата си стъпка напред, отбелязват от организацията.
„Преди 15 години платформата беше създадена от 7 души от нашата практична нужда да се свържем с млади хора, които се връщат в България – разказа пред Радио София Христо Бояджиев. Той е единственият от съоснователите, който продължава замисленото тогава. Иначе е бизнес лидер и социален предприемач. Има опит в технологичния бранш, занимавал се е с финанси, енергетика и консултиране. Запален фотограф, пътешественик и планинар. – Винаги ще продължим това, което залегна в началото – създаването на смислени връзки между хора.
През част от тези години работихме с голямо желание и ентусиазъм, но непрофесионално, успоредно с други ангажименти. Едва преди четири години решихме да променим траекторията и вече се стремим да свържем хората с конкретна цел. И тя е да направим така, че всеки млад човек да получи повече възможности за успешно развитие в България - образование, стажове, работа, кариера.“
Бояджиев отличи постоянството, енергията и младежкия дух, запазили се у екипа през годините.
Вече над 700 души са декларирали готовността си да помагат за каузата на "Тук-Там".
Според Бояджиев, ментори, опитни хора, които искат да предадат опита си, винаги ще има. Предизвикателството е достигането до повече младежи. 18, 20-25-годишни със сигурност ще спечелят от общуването си с опитни хора.
На 19 септември т.г. ще се проведе „Тук-Там Кошер 2023“ с участието на 100-150 компании, незабравими срещи и дискусии.
"За мен една от каузите, в които винаги има смисъл да инвестираме, е образованието. Това може да става със средства, време, доброволчество, с връщане към млади хора, към обществото от това, което вече сме получили. Така стигнах до "Тук-там" и започнах да ги подпомагам всеки месец", разказа в студиото на Радио София Десислава Средкова.
Тя е дизайнер с близо 15-годишен опит. През последната година е работила върху ребрандирането на „Тук-Там“. Майка е на 2 деца.
В момента Деси е към екипа на организацията, а желаещи от младите хора могат да я изберат за ментор.
Не крие че има огромно желание мотивация за работа, за помагане.
Пред Катя Василева тя разказа за работата си, за запознанствата и срещите си с други българи от цял свят.
„Много е по-различно, когато работиш за клиенти, срещу заплащане, и когато допринасяш за избрана от теб кауза“, убедена е дизайнерката. И сподели какви са мечтите ѝ.
Продължава седмицата, в която анализатори във "Форум" правят равносметка на 2024-та и споделят очакванията си за 2025 година. Арман Бабикян, пиар експерт и Георги Проданов, политолог днес коментираха какво се случва в момента и какви биха били последствията при възможните изходи от продължаващите преговори за редовно..
Заради неефективност на нощния градски транспорт в София Карлос Контрера е предложил съкращаване на линии още през март 2024 година, съобщи пред БНР самият той. Контрера е общински съветник трети мандат и е зам.-председател на Комисията по транспорт в СОС. В доклад (с Ваня Григорова) той се предлага да бъдат спрени две от линиите на нощния..
Ако трябва да търсим в американската съвременна политика два персонажа, които са диаметрално противоположни - това са Джими Картър и Доналд Тръмп, който след около седмица ще влезе в Овалния кабинет. Това заяви журналистът Енчо Господинов в ефира на Радио София. Той разказа, че е бил 27-годишен репортер, когато Джими Картър полага клетва като 39-ия..
Началото на годината традиционно е време за анализи и прогнози. Обръщаме поглед към пазара на труда. Какъв беше той през 2024-та и какви са прогнозите за 2025-а? Обявите за работа, заетостта, цената на труда - търсенето и предлагането в различните сектори, как технологиите оформят и влияят на начина, по който работят и се развиват компаниите...
Стремежът към поевтиняване е общ знаменател за много хранителни стоки и продукти , които през последните месеци и години видимо са влошили качеството си. Това обикновено става там, където технологиите позволяват използването на евтини заместители . Това коментира пред БНР-Радио София Богомил Николов от Асоциацията на активните..
Дали ще бъдат спрени две от линиите на нощния градски транспорт - N3 и N4, а другите две - N1 и N2 ще обслужват пътници само в петък и събота, ще реши Столичният общински съвет на следващото си заседание (16 януари), ако предложението в доклада на Ваня Григорова и на Карлос Контрера бъде прието. Противници на "орязването" на нощните..
“Лицата на нощна София“ - така е озаглавена предстоящата изложба, за която разказа в предаването “Радиокафе“ музикалният журналист и фотограф Иваничка Кючукова. “Лицата на София и на музиката са важно нещо за мен, но те са важни и за самия град“, отбелязва тя и допълва, че в нейното ежедневие често среща различните лица на София - публиката и..