"Защо сега? Ами опасявам се, че не мога да дам еднозначен отговор на този въпрос, а и малко съм песимист по темата дали въобще някога ще разберем. Както кой е поръчал това убийство, така и по какви причини. Най-малкото, защото в последните над 30 години се случиха може би към 200, не съм сигурен в статистиката поръчкови убийства на дребни, средни и на високо ниво представители на ъндърграунда, включително и бивши кадри на системата на МВР. За които, както знаем няма отговори. Няма присъди, няма хора влезли в затвора, въобще всичко си остана на ниво "очистване", буквално и преносно на обществения живот", заяви Митов.
Той отбеляза, че две трети от живота на Алексей Петров преминава в системата на МВР, към която той се насочва още като ученик, което е видно от неговото кадрово досие. Митов изрази мнение, че обществото ни за щастие вече не е на ниво като през 90-те и едва ли ще се стигне до мафиотска война. Според думите му по-скоро в случая става въпрос за решаване на стари спорове.
"В последните месеци той отново се активизира, даже си направи профил във фейсбук, започна да прави коментари по публичните събития в обществото, включително и след атентата срещу Иван Гешев. Имаше дори съмнения, че Алексей Петров е изиграл някаква роля за сдобряването между Бойко Борисов и Кирил Петков и последвалата така наречена "сглобка", каза Митов.
Той добави, че ако говорим за политическите реакции изобилства от спекулиране и то в интерес на съответната партия, която прави коментарите:
"Партиите нямат интерес да анализират миналото на Алексей Петров, защото те са свързани с него пряко".
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Над 400 тона отпадъци от прорасла растителност бяха разчистени от общо над 1200 дка площ в “Централни софийски гробища”, гробищен парк „Малашевци“ и гробищен парк “Бакърена фабрика”. С това приключи основното почистване на трите големи гробищни парка в столицата, наредено през миналата година от кмета на София Васил Терзиев, съобщават от Столичната..
Водещи хирурзи от университетска болница "Пирогов" ще обучат 30 млади лекари от цяла България на миниинвазивни техники и конвенционална хирургия при спешни хирургични състояния. Двудневният курс е със силно застъпена практическата част. Тя ще бъде реализирана върху специални тренажори, които са създадени от индийската фирма. До този момент в във..
Незрящите срещат различна степен на затруднения в придвижването по улиците и тротоарите на София. "Много е важно кога и колко си учил ориентиране и мобилност, както и къде отиваш. Ако трябва да стигнеш на непознато място, е много трудно", подчерта пред БНР-Радио София Андриан Асенов, който е незрящ, но талантът му го е направил популярен..
На 24 февруари 2025 г., от 18.30 ч., в Литературния клуб на Столичната библиотека, ще гостува Яница Радева в поредицата "Разказвач на месеца". Водеща на вечерта ще бъде гл. ас. д-р Кристина Йорданова от Софийския университет "Св. Климент Охридски". Двете ще разговарят с публиката за белетристичното творчество на писателката. Яница Радева пише проза,..
Тактилните плочи , монтирани в подлеза на бул. "Цариградско шосе", при бившия хотел "Плиска" , е очевидно добра идея и реализация. Това отчитат както незрящите хора, минават оттам, така и хората, осъществили инициативата на тогавашният кмет на район "Слатина" Георги Илиев с финансиране от Столичната община и подкрепата на зам.-кмета по социални..
"Наистина, участвам във фирма, аз съм я създал отпреди 20 години. Не виждам нищо нередно, защото законът забранява да си управител или в ръководен орган. Когато притежаваш дял, ти си инвеститор." Това изтъкна пред БНР-Радио София Георги Илиев, когото ОИК отстрани от поста кмет на столичния район "Слатина" . Да си съдружник е забранено..