Илиян Павлов поема поста заместник-кмет на Столичната община, направление "Транспорт и градска мобилност". Той ще работи за постигане на устойчива градска мобилност, споделяща баланс между различните начини на придвижване в града.
„Градската мобилност е уравнение, което включва множество компоненти и за да бъде решено, то трябва да има общи усилия, синхрон в процесите и прозрачност към гражданите, защото в края на това уравнение, след знака равно, е град за хората. Визията ми е улиците на София да бъдат удобни за всеки – коли, пешеходци, велосипеди. Да имаме надежден градски транспорт, привличащ пътници и обслужван от хора с достойни работни позиции. Моята задача ще бъде да осигуря сигурност и комфорт за всяко придвижване“, отбелязва Павлов.
Илиян Павлов е инженер по транспортно строителство, завършил е магистратура в транспортния факултет на УАСГ. Работил е като технически ръководител и познава в детайли процеса от проектиране до завършване на комплексни инфраструктурни обекти. Той е бил предприемач, част от редица стартиращи компании, където е участвал в създаването на процеси, структури, методика на работа и постигането на значими резултати.
Участвал е в редица проекти за подобряване на градската среда и разработване на стратегии и проекти за модернизиране на транспорта, включително 4-годишен план за разширение на велоалеите, план за строителство на паркинги в кварталите и реформа на дружествата за градски транспорт.
Имал е основна роля в развитието на пилотния проект за изграждане на многоетажен паркинг „Самара“ в квартал Младост, който събира автомобилите на едно място и освобождава пространство за качествена градска среда за гражданите.
Друг проект на Павлов е за пешеходно пресичане при Ларгото, където с минимални промени се оптимизира движението и се позволява пешеходно свързване на северната и южната част на центъра.
София бе домакин днес на форума "Европейският съюз среща Балканите“. Организатори на събитието са Европейският либерален форум, партия АЛДЕ и Атлантическият клуб в България. Събитието е утвърдена платформа за стратегически диалог между лидерите на Европейския съюз и Балканите – министри на външните работи, политици, представители на водещи..
Детските градини в София да работят през цялото лято.Такава идея обсъжда местната администрация, с която да се спре досегашната практика, забавачките да затварят за определен период, за да може педагогическия персонал да използва част от годишния си отпуск. Досега родители стриктно попълваха заявления за периода от 1 юни до 14 септември, в..
Балет "Арабеск" кани на почитателите на танца на специален празничен спектакъл, в който ще могат да гледат фрагменти от най-добрите представления на формацията. Програмата е посветена на Международния ден на танца и ще се играе пред публика на сцената на Музикалния театър на 27 април от 17:00 часа. При селекцията целта е била да..
Второ издание на Международния театрален фестивал "Следата Шекспир“ организират от Нов български университет. Под мотото “Театърът като конспект на времето ни, като негов летопис в съкратено издание“. Форумът има за цел да осигури публично пространство за артистична, социална и научно-изследователска дейност на преподаватели и студенти от..
Придобиването на второ висше образование може да бъде финансирано от държавата от началото на следващата година, но само в защитените специалности и приоритетните професионални направления. Това става ясно от законопроект за изменение на Закона за висшето образование, внесен от депутати от ГЕРБ, "Има такъв народ" и "БСП - обединена левица". Идеята..
Предстои откриването на една вълшебна и много артистична изложба от едно предизвикателство, което е поставено на кюстендилските училища и художествените школи. “Ще представим 20 еднометрови яйца, които са направени от рециклирани пластмасови бутилки, които са ръчно изрисувани от учениците от кюстендилските училища и възпитаниците на школите в..
Терапията с музика и ритъм става все по-актуална и това се обуславя от нарастване броя на деца с проблеми в развитието. Хората с проблеми ходят при различни терапевти, при нас идват едва ли не последни. Понеже увлича емоционално, се подценява. Гледа се на нея като на забавление. У нас музикотерапията е маргинализирана, но изследвания..