„Съдържанието е царят“ казаха медийните експерти пред Радио София.
„Поданиците, за разлика от истинските царства, обикновено не си избират на кого да са поданици. В платформите, когато става въпрос за съдържание, човек избира в коя платформа да отиде. Има и усещането, че сам избира и какво да гледа“, обясни Жюстин Томс.
Тя добави, че младите хора днес имат профили в повече от една платформа за видео съдържание.
„Това, което е добра новина е, че това са поколения, които нямат проблем да плащат, за да имат лесен и удобен достъп до качество, като звук и картина, на това, което гледат“, уточни Томс.
Д-р Десислава Бошнакова изтъкна, че съдържанието е цар в цялата дигитална епоха.
„Във времето, в което нямаше интернет, съдържанието беше труднодостъпно. Редяхме се на опашки, в една епоха, за да купим книги. Тогава съдържанието беше скъпо и имаше само един-два канала по телевизията. 35 години по-късно и в епохата на интернет, съдържанието с копиране, го прави мултиплицирано по много и само качественото съдържание е това, което може наистина да царува“, каза д-р Десислава Бошнакова.
Те добавиха, че стрийминг платформите са във възход. В своето изследване, медийните експерти отчитат, че във всички платформи, потребителите предпочитат ново съдържание, произведено през последните 2-3 години.
„Медийните платформи следват горе-долу това, което навремето се случваше в киносалоните. В киносалоните, най-гледаният филм на седмицата, е най-новият. В платформите, първо, че алгоритъмът го показва първо, второ – платформите имат много добра организация за промотиране на собственото си съдържание. Трето – тези платформи много добре са усвоили всички инструменти за промотиране на собствената си продукция“, обясни Жюстин Томс.
Тя добави, че концепцията на Европейския съюз да задължи тези платформи да имат 30% местно съдържание в каталога си, не дава очакваното качествено натрупване на промяна на гледанията и обясни, че проучването показва какво най-много потребяват хората. Томс каза още, че към февруари 2023 г., най-гледаната платформа в 10 държави, 9 от които са членки на ЕС, е "Нетфликс“.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..