Новите технологии и изкуственият интелект промениха света драстично през последните години. Хуманоидните роботи все повече се запътват към домовете на обикновените граждани в Китай, пише в своя статия Никола Папукчиев от HiComm.
Пред Радио София той сподели как изкуственият интелект ще повлияе на живота ни от тук нататък.
„Преди да дойдат роботите, ние първо ще трябва да се научим да общуваме с този изкуствен интелект и на преден план в момента е езикът, думите, изображенията и видеото, като генериране на съдържание. След това имаме доста задачи, свързани с това един робот, една машина да се ориентира в чудовищно хаотичния свят, в който ние живеем, от гледна точка на машините“, каза Никола Папукчиев.
Той даде пример, че в момента е много лесно да накараш даден изкуствен интелект да бие човек на някаква игра, но ако му дадеш конкретна задача – „да отиде в мазето и да спре крана на топлата вода, той ще трябва да се справи с изключително много неща“, коментира Папукчиев.
По думите му, все още има страх у човека, че изкуственият интелект ще го измести в много области и ще бъдат закрити много работни места.
„Това са един нови инструменти и за хората, които творят, създават изображения, това е нов инструмент. Винаги давам пример на моите служители, че ако досега сме копали с лопата, сега имаме багер, с който да копаем. Има много по-усъвършенстван инструмент, с който ти да създадеш много повече съдържание“, обясни Никола Папукчиев.
По думите на Никола Папукчиев, все по-често хуманоидните роботи ще помагат на човека в ежедневието му.
Той коментира и влиянието на изкуственият интелект в изборния процес.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Историята на Щедрия вторник е от преди 12 години. В САЩ е измислен като ден, веднага след Черния петък. Първоначалният замисъл е бил да е ден, в който се празнува активно щедростта, даването, помагането на другите. Осмислено и осъзнато като контрапункт на донякъде безразсъдното харчене на пари по време на Черния петък, разказва Людмила Атанасова от..
В дена на втория пореден ден с премиера на музикалната приказка "Зелената птица" в Софийската опера и балет, авторът на музиката и стиховете - Добрин Векилов-Дони, отчита топъл прием и от публиката, и от директора: "Снощи акад. Карталов обяви, че спектакълът влиза официално в репертоара и от януари ще си играе регулярно". Основата е..
Трима от пет са музикантите от група Free 4 ALL , които бяха гости на екипа на предаването “Добър вечер, София“ - Тодор Бакърджиев-тромпет, Светослав Миланов – ел.пиано, Георги Попов - перкусии. В групата започнали трима, но разширяващите се музикални търсения на тримата, довели до необходимостта да търсят и нови членове. Днес са петима и не..
Живеещи в кв. „Изток“ и на ул. „Опълченска“ протестират пред сградата на Столичната община с искане да бъде спряно застрояването и запазени зелените площи в града. Недоволството на гражданите от кв. „Изток“ е породено от намерението да се строи в междублоково пространство на ул. „Самоков“. Според жителите всичко започва преди около 10-15 г., когато се..
Масовото разпространение на грипа се очаква да започне през декември, каза в интервю за БНР проф. Тодор Кантарджиев, бивш директор на Националния център по заразни и паразитни болести. В края на януари и началото на февруари е пикът на заболеваемостта, посочи той. Проф. Кантарджиев припомни, че от пълно здраве грипът те поваля на легло в..
Има ли Черен петък или месеците на промоциите преливат един в друг до края на коледните празници. Коледните промоции докосват клиентите емоционално, но на какво залагат търговците по време на Черния петък, разказва в ефира на Радио София комуникационният експерт Любомир Аламанов . “Започват да се чуват и виждат леко истеричните нотки на почти всички,..