Красимира Ангелова е бизнес-ментор, ментор за личностно развитие, автор на книги, водещ на събития. Тя бе гост в предаването "Добър вечер, София“ и сподели свои разсъждения и съвети.
"Човек трябва да управлява своите мисли, идеи и желания, за да може да привлича наистина само доброто в живота си. Можем да го постигнем чрез манифестиране" - да материализираш нещата в живота си, това, за което си пожелал и помислил, да го видиш в своя реален живот", разкри тя.
"На мен много ми помогна благодарността. Първо започнах да си водя дневник за благодарност, след това създадох и такъв проект "Манифестиране чрез благодарност“, защото реално тя е най-бързият път към това да имаш нещата, които искаш – не говорим само за материалните неща, но да почувстваш спокойствие и щастие. Когато започнах, благодарих си за нещата, които ми се случват и които имам в живота си, че имам работа, семейство, деца и за нещата, които се случват в ежедневието. Тогава ми се промениха чувствата. На едни и същи ситуации, реагирах по различен начин", каза още менторът.
По думите ѝ, голямата промяна започва именно от промяната на чувствата. Осъзнаваш, че ти, единствено ти, можеш да избереш как да се чувстваш в ситуацията. (Нейните лични примери, може да проследите в разговора.)
Паник-атаките я тласнали да започне да търси себе си. Разказва, че е търсила възможности, сама да се справи с тези ситуации.
"По пътя на търсенето, тръгнах към моето личностно израстване и разбрах, че всяка една болка в живота, всяка промяна, която идва изневиделица, е като трамплин към други възможности, които да развиваме и усъвършенстваме за себе си."
В този период Красимира Ангелова се посвещава на различни курсове и програми, с които да помага, след което разбира, че нейната мисия е започнала да се променя.
"В различните години на нашия живот, ние имаме различна мисия, тогава е бил моят преход", поясни тя.
Нужна е медитация 7-10 минути. Ще идват много мисли за задачите, които трябва да свърши човек, но с времето мислите изчезват. Медитацията се получава с търпение, постоянство и с дишане. С фокус върху дишането забравяме за мислите, пояснява Ангелова.
"Защото когато сме здрави, щастливи и пълноценни – не сме в бърнаут, не сме в паник-атаки, тогава сме продуктивни и можем да бъдем полезни за себе си и за обществото", категорична е тя.
Чуйте още аспекти в разговора на Крис Илиев и Деси Попова в звуковия файл.
Днес гостуваме на коледното село Чавдар. Защо наричат това място швейцарското село Чавдар? Първи гости са ни братята Тодор и Петър Нешкови от Чавдар, собственици на бутикова мандра: "Всичко постигнато е с уоритост и желание, поставили сме летвата доста високо и хората очакват много от нас. Работим като екип по доста тежки теми - горски фонд и др...
Куизът е с водещите в Радио София - Божидар Янев и Боян Бочев. Кой от тях познава по-добре историята на столицата? Предаването е посветено на предстоящия куиз на Бохемска София на 23 декември.
Руският император попречва на княза да се сроди с кралица Виктория Първият български владетел след турското робство, княз Александър фон Батенберг, изживява споделена любов със 17-годишната принцеса Виктория Пруска (наричана Морета), дъщеря на германския престолонаследник Фридрих III и напринцеса Виктория - дъщеря на английската кралица...
В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. Първата нинчаст бе за Lactobacillus Bulgaricus:
Как поезията може да докосне всеки от нас посредством правилния прочит? Как този декември хиляди се събраха в зала 1 на НДК и преоткриха стиховете на българската поезия в Поетите? Поезията е лично преживяване, в което присъства много математика и има формула – трябва само сами да формулираме нейната сентенция. Събеседник по темата ни е Диана..
Коледа с КласикАрт и Вероника Тодорова на 21 декември от 17 часа КласикАрт завършват тази своя така интересна творческа година с един истински празничен концерт с много, много гости – Коледа с КласикАрт. „Аз имам 65 деца за този концерт – деца, които обичам и обгрижвам като мои! Това са талантите от Детският филхармония с диригент Милена Яцино,..
С травъл влогъра Десислава Иванова за пътуванията и доброволствата: "Тази година съм пътувала по-малко от предните две, само 122 дни. Мислех, че въобще не съм пътувала, а се оказа, че е една трета от годината. Беше много предизвикателно, позабравих лошите неща, горчивото изчезна. Две трети от пътуванията бяха непланувани. В главата си отивах в..