С чаровната събеседничка Сузана Иванова-Су, говорим за здравословно хранане, качествена българска храна и не само.
“Открих, че искам да работя за български брандове, с това да стимулирам българското производство, хората да научат, че както може да има хубава българска бира, така и хубаво българско вино, българско сирене, плодове и зеленчуци, че трябва да насърчаваме производството, а то се случва като се учим да избираме и пазаруваме българското.
Тя е графичен дизайнер по професия, но душевен катарзис рязко сменя посоката на професионалния й път.
Да се доверим на добрата българска храна.
“Тъжно е, че хората оставят 100-200 лева на месец в аптеката, отколкото толкова за качествена храна, но основната разлика между качествената и некачествената храна, вече не се измерва с разликата в храната, а с разликата в съдържанието“, посочи Су и онагледи с пример.
По думите й, много храни представляват страхотен микс от излишна химия, но по-лошото е, че неща като натриев глутамат, освен че са супер вредни, са и пристрастяващи.
В разговора ще научим: Защо киселото мляко, не е “кисело мляко“.
Хубавото сирене, кашкавал и мляко трябва да имат леко дъх, отбеляза още Сузана Иванова-Су.
Обикновено вредните неща са по-вкусни от полезните, но е добре хората да помислят върху това с какво хранят децата си, за да нямат наднормено тегло, което води след себе си куп болести, допълни тя.
"За щастие, българският потребител се промени, хората започнаха да пътуват и да четат повече, масово има голям напредък, но за жалост все още в представите ни битува митът, че да се храниш здравословно е доста по-скъпо, отколкото да купуваш храна от хипермаркетите, но нека не забравяме, че хипермаркетите са направени така, че да оставим много пари в тях".
Имаш много неща, които “крещят“, че са на промоция, просто ги дърпаш и оставяш в кошницата, но ако влезеш в един магазин, в който всичко е на по-висока цена, ти няма да купиш нищо излишно, направи съпоставка Су.
Още важни аспекти за хубавата храна и начините на усвояването й, открийте в разговора на Крис Илиев и Деси Попова в звуковия файл.
Днес гостуваме на коледното село Чавдар. Защо наричат това място швейцарското село Чавдар? Първи гости са ни братята Тодор и Петър Нешкови от Чавдар, собственици на бутикова мандра: "Всичко постигнато е с уоритост и желание, поставили сме летвата доста високо и хората очакват много от нас. Работим като екип по доста тежки теми - горски фонд и др...
Куизът е с водещите в Радио София - Божидар Янев и Боян Бочев. Кой от тях познава по-добре историята на столицата? Предаването е посветено на предстоящия куиз на Бохемска София на 23 декември.
Руският император попречва на княза да се сроди с кралица Виктория Първият български владетел след турското робство, княз Александър фон Батенберг, изживява споделена любов със 17-годишната принцеса Виктория Пруска (наричана Морета), дъщеря на германския престолонаследник Фридрих III и напринцеса Виктория - дъщеря на английската кралица...
В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. Първата нинчаст бе за Lactobacillus Bulgaricus:
Как поезията може да докосне всеки от нас посредством правилния прочит? Как този декември хиляди се събраха в зала 1 на НДК и преоткриха стиховете на българската поезия в Поетите? Поезията е лично преживяване, в което присъства много математика и има формула – трябва само сами да формулираме нейната сентенция. Събеседник по темата ни е Диана..
Коледа с КласикАрт и Вероника Тодорова на 21 декември от 17 часа КласикАрт завършват тази своя така интересна творческа година с един истински празничен концерт с много, много гости – Коледа с КласикАрт. „Аз имам 65 деца за този концерт – деца, които обичам и обгрижвам като мои! Това са талантите от Детският филхармония с диригент Милена Яцино,..
С травъл влогъра Десислава Иванова за пътуванията и доброволствата: "Тази година съм пътувала по-малко от предните две, само 122 дни. Мислех, че въобще не съм пътувала, а се оказа, че е една трета от годината. Беше много предизвикателно, позабравих лошите неща, горчивото изчезна. Две трети от пътуванията бяха непланувани. В главата си отивах в..