Посветила е времето си на интересни социални проекти, преоткрива себе си пробвайки нови неща. Споделя: "Опитвам се да направя България едно по-добро място по един или друг начин, или поне в тези звена, в които смятам, че съм най-силна".
Въпросът е резонен: Успяваш ли?
"Понякога виждам прогрес, виждам надежда, но както предполагам знаете, всеки си живее в балона. Но когато погледнем отвъд този балон, виждаме каква е реалността и не винаги съм удовлетворена от масата от обществото в България. Вярвам, че добрият пример ще помогне на хората да видят една по-различна гледна точка и да разширят своя мироглед", смята младата жена.
Един от проектите, на които посвещава времето си е в полза на социално уязвимите групи, като насърчава мрежата от бизнеси в България да бъдат по-приобщаващи към различните, към всяка маргинализирана група, която може да наемат.
"Правим интересни обучения за тях на тема "Стереотипи и предразсъдъци", проектът е насочен както към български, така и към чуждестранни компании. Концепцията ми за развитие на този проект е, че основно компаниите, които ни търсят са международни. В повечето случаи идва нещо спуснато от международния мениджмънт към българските дружества, че трябва да се прави нещо в тази насока. Помагаме им със създаването на приобщаващи български политики отвъд обученията които провеждаме. Помагаме им също да ангажират по-пълноценно служителите си на работното място", поясни София Лятева.
Всички имаме предразсъдъци и това е нормално, с това сме оцелели до ден днешен, казва тя, но и посочва защо именно предразсъдъците могат да бъдат вредни за мотивацията в една компания и как може да се научим да ги преодоляваме, за да имаме успешен бизнес в един разговор за перспективите в бъдеще.
В разговора ще чуете за нощните разходки на София из морското дъно в Царево и света, който преоткрива под водата, каква е равносметката й за всичко постигнато през последните 10 години и какви са перспективите на бъдещето в България след 10 години. Чуйте повече в звуковия файл.
Днес гостуваме на коледното село Чавдар. Защо наричат това място швейцарското село Чавдар? Първи гости са ни братята Тодор и Петър Нешкови от Чавдар, собственици на бутикова мандра: "Всичко постигнато е с уоритост и желание, поставили сме летвата доста високо и хората очакват много от нас. Работим като екип по доста тежки теми - горски фонд и др...
Куизът е с водещите в Радио София - Божидар Янев и Боян Бочев. Кой от тях познава по-добре историята на столицата? Предаването е посветено на предстоящия куиз на Бохемска София на 23 декември.
Руският император попречва на княза да се сроди с кралица Виктория Първият български владетел след турското робство, княз Александър фон Батенберг, изживява споделена любов със 17-годишната принцеса Виктория Пруска (наричана Морета), дъщеря на германския престолонаследник Фридрих III и напринцеса Виктория - дъщеря на английската кралица...
В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. Първата нинчаст бе за Lactobacillus Bulgaricus:
Как поезията може да докосне всеки от нас посредством правилния прочит? Как този декември хиляди се събраха в зала 1 на НДК и преоткриха стиховете на българската поезия в Поетите? Поезията е лично преживяване, в което присъства много математика и има формула – трябва само сами да формулираме нейната сентенция. Събеседник по темата ни е Диана..
Коледа с КласикАрт и Вероника Тодорова на 21 декември от 17 часа КласикАрт завършват тази своя така интересна творческа година с един истински празничен концерт с много, много гости – Коледа с КласикАрт. „Аз имам 65 деца за този концерт – деца, които обичам и обгрижвам като мои! Това са талантите от Детският филхармония с диригент Милена Яцино,..
С травъл влогъра Десислава Иванова за пътуванията и доброволствата: "Тази година съм пътувала по-малко от предните две, само 122 дни. Мислех, че въобще не съм пътувала, а се оказа, че е една трета от годината. Беше много предизвикателно, позабравих лошите неща, горчивото изчезна. Две трети от пътуванията бяха непланувани. В главата си отивах в..