Подробности по темата разказаха психолозите Росен Самуилов и Мирослава Месова. По думите на Месова няма връзка между случаите на агресия и изследването, което предстои. То е за началото на учебната година и ще предостави възможност за информация на родителите кои са моментите от развитието на децата и способностите им, които се нуждаят от внимание.
"Това е наша първа инициатива. Ние като обществен център за подкрепа и обществена услуга работим активно с деца и техните родители по най-различни направления, включително и по образователния процес", каза Самуилов.
Родителите пропускат ли в ежедневието проблемите на своите деца?
"Моите наблюдения са, че родителите са доста мотивирани и имат желание да подхождат децата си практически и чисто образователно за това, което им предстои като първи досег с училищния живот и изисквания. Да, стараят се, но онова, на което наблягат е преди всичко на техните способности, както учителите и преподавателите в детската градина е свързано с математика, писане, четене.", каза Месова.
Тя подчерта, че родителите смятат, че щом детето може да чете, да пише, да брои, но тук иде реч за други негови способности. Това са да разбере инструкциите в училище от страна на педагога, както да покаже своите знания и своя потенциал. Психологическите тестове, на които ще бъдат подложени децата включват различни изследвания на когнитивното развитие, физическото такова, както и проучване на детето за самостоятелност и мотивацията за учене.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Как е описвана Съдебната палата в софийската преса в началото на 40-те години на миналия век, къде и кога е имало проекти да бъде изградена тя още в края на 19 век и началото на 20 век? Още в спомените на Георги Каназирски-Верин, "Шишковия трамвай" за Бали Ефенди, който е тръгвал от мястото на днешната Съдебна палата. Проектът Екс Професо на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: Във втората част продължаваме с другите хаджии и техните фамилии: "Срещаме графити от 1771 за..
Писателят Васил Попов за сериала по романа му Мамник и издаването на следващия, Лехуса: "Докато пишех "Мамник" мислех, че жанровата литература не е разпространена в България, но се изненадах от интереса на различните възрасти. Снимките приключиха април. Предполагам, че ще е готов зимата. Натрупа се материал - скоро почвам третия. Съвсем различно..
Покана за танцов спектакъл TRAPтайм? от Захари Нанков, танцьор и хореограф: "Концепцията я реализирах преди 3 години, сега я повтарям с ученици от моята школа. Комбинирал съм стила в музиката трап с рагтайм - като музика и роман. Правя съпоставки между тези две епохи - тогава и сега, всичко минава през една игра. Проследяваме нишката как се променя..
Сигурна съм, че всички са чували името на Найден Геров: възрожденец, писател, езиковед и фолклорист. Делото на неговия живот е „Речник на българския език“. А жената на неговия живот е Мария, също от сой. Потомка на рода Пулиеви и Евлоги и Христо Георгиеви, сродена с даскал Ботьо Петков, бащата на Христо Ботев. Т я също блести със собствена светлина..
Лора Младенова oт „Невидими животни” за благотворителния концерт-протест срещу насилието над животни , събиращ българските изпълнители на Благотворителен концерт-протест срещу насилието над животни събира българските изпълнители на 18 май от 18:00 часа в Концертната зала на Военния клуб в София с вход свободен: "Идеята дойде от певицата Тина, към..
Славея Сурчева ни кани на поредната „Нощ на музеите“ в НВИМ с атрактивна програма и вход свободен за външната и постоянната хронологична експозиция. В късните часове на деня посетителите ще имат възможността да разгледат една от най-богатите музейни колекции в страната и да съхранят този спомен със селфи в специално обособен за целта кът. Екипът..