Спортът трябва да присъства в живота на всеки човек, който уважава себе си, коментира пред Радио София Георги Пашов.
"Не случайно, много хора, които са в корпоративния бизнес, се обръщат към спорта – да се движат, за да могат да са максимално пълноценни и за себе си, и на работното си място. Спортът играе изключително важна роля дори за психическото здраве, но най-вече за физическото“, каза Пашов.
Като дете започва с хандбал. На 12-годишна възраст става републикански шампион, но винаги футболът е бил неговата страст.
"Даваха мач по телевизията, беше „Левски“ – ЦСКА. Баща ми ме попита дали искам да гледам с него мача. Много ми хареса, много се запалих и още на другия ден го помолих да ме запише в местната школа на „Пирин“ – Гоце Делчев и това бяха моите първи стъпки във футбола“, спомня си Георги Пашов.
По думите му, на първо място футболът му е дал дисциплина.
"Също така работа в екип, което е изключително важно. Когато нещата се случват колективно, тогава изпъкват и самите индивидуалности. Това важи не само в спорта, но и във всяка една корпорация, всяко едно работно място, на което се впрягат усилията на много хора“, смята футболистът.
И днес Георги Пашов продължава да се занимава професионално с футбол в "Спортист“ – Своге. С книгата си, която издаде наскоро иска да предаде знанията си за този спорт с подрастващите.
"Аз имам мисия. Мисля, че всеки един човек, който е постигнал успех и е достигнал до някакво ниво, е добре да предаде нататък знанията, които е натрупал. Когато съм бил аз подрастващ не е имало кой да ми каже стъпките, които могат да отведат до това да стигна по-бързо максималния си потенциал. Лутал съм се доста години в търсене, в това да намеря кои са правилните начини да се развивам, кои са методите, които ще ме отведат по-нататък в кариерата, да стана по-добър от това, което съм в момента. Не е имало кой да ми каже, трябваше на проба-грешка сам да търся всички неща. Затова сега, на базата на моя опит, с всичките професионалисти, с които съм работил и нещата, които съм научил по пътя, бих искал да споделя този път със съвети и с действия, които младите могат да направят като прочетат книгата, да стигнат бързо до своя максимален потенциал и дай Боже, този потенциал да ги отведе до това да станат професионални футболисти и да играят на нивото, на което мечтаят", обясни Георги Пашов.
Подрастващите, които искат професионално да се занимават с футбол, ще могат да научат важни стъпки за изграждането, овладяването и подобряването на техниката си и как да подобрят тактиката си и да бъдат адаптивни. В книгата ще намерят и съвети за физиката и психиката си, за здравословния начин на живот и хранителните навици, и как да съчетават тренировъчния процес и образованието.
"Как да стана професионален футболист? 6-те компонента за успеха" е специално проектирана и към нуждите на читателите с дислекция, използвайки шрифт, който улеснява четенето.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
С проекта “Зелени мерки за по-чист въздух в Столична община”, столичната управа инвестира нови 6 млн. лв. в зелена инфраструктура. “Изпълнението е по програма “Околна среда”, като процедурата са зелените мерки в градска среда, свързани с по-чист въздух. Целта на програмата е да допринесем за подобряване качеството на въздуха чрез намаляване на..
Столична община ще осигури възможност за свободно пешеходно придвижване в центъра на града, по време на четвъртото издание на Фестивала на светлините LUNAR, съобщават от „Московска“ 33. Мащабното културно събитие ще се състои в рамките на четири вечери - от 8 до 11 май (включително), между 21.00 ч. и полунощ. Тази година, фестивалът ще озари 14..
Слабо земетресение е регистрирано рано тази сутрин в района на Петрич, информират Сеизмологичната служба към Института по геофизика на БАН. Земетресението е с магнитут 2.2 по скалата на Рихтер. Епицентърът му е на 16 километра северозападно от Петрич, в област Благоевград, и на 137 километра от София. Земният трус е регистриран в 05.07 часа.
На 7 май е Международният ден на радиото и телевизията. На този ден през 1895 г. Александър Попов представя своето ново откритие. Той демонстрира за първи път пред Руското физическо дружество в Санкт Петербург изобретения от него уред за предаване и приемане на електрически колебания на големи разстояния без проводник. На 7 май преди 129 години в Санкт..
През днешния ден, след временно спиране на валежите, още около обяд отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. На много места ще има локални значителни количества и градушки. Вятърът постепенно ще се ориентира от..
Много българи преоткриват 6 май като Ден на българската армия и Ден на храбростта. През последните години заради коронавируса и заради това, че празникът съвпадна с Великденските празници, нямаше военен парад. Тази година обаче имаше голям интерес. “Това е прекрасен празник и то преди всичко на ценности, защото храбростта не е изначално дадена. Тя е..
Експерти алармират, че бременните жени са сред най-уязвимите групи към климатичните промени. “Действително бременните жени са сред най-уязвимите групи по отношение на изменението в климата. Когато правим оценка върху един среден човек, трябва да се съобразим, че има и уязвими групи”, казва д-р Зорница Спасова - главен асистент в Националния център по..