Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Четири медаље за Бугарску у једном дану

Фотографија: БГНЕС

Бугарска је на Олимпијским играма у Паризу освојила четири медаље у једном дану, јавља БГНЕС. Прво је Семен Новиков донео злато у категорији до 87 кг у рвању класичним стилом, затим је Кимија Ализаде освојила бронзану медаљу у теквондоу, да би се на крају Божидар Андреев окитио бронзом у категорији до 73 кг у дизању тегова, што је прва олимпијска медаља за Бугарску у дизању тегова од 2012. године, када је Мила Манева у женској конкуренцији освојила сребрну медаљу.

Иранка Кимија Ализаде, која представља Бугарску у теквондоу на Играма у Паризу победила је првог играча света Џонгши Лио из Кине с 2:1 у борби за треће место у дисциплини до 57 кг.

Четврту медаљу донео је Хавијер Ибанес који је освојио бронзу у боксу након што је изгубио полуфиналну борбу у категорији до 57 кг од киргиског боксера Мунарбека Сеитбек Уулуа.

Двадесетосмогодишњи Кубанац је 2014. године постао шампион Кубе за младе у категорији до 56 кг, а исте године освојио је и Светско првенство за младе у категорији до 56 кг, које се одржало у Софији.

Фотографије: ЕПА/БГНЕС

Више из ове категориjе

Григор Димитров остао десети на светској ранг-листи

Григор Димитров, најуспешнији бугарски тенисер, задржао је своје место у првих десет на данас објављеној светској ранг-листи. Са 3.965 бодова, Димитров је десети, захваљујући четвртфиналу на US Open-у. Ове недеље ће се у Бугарској припремати за..

објављено 9.9.24. 10.59

Почео десети Софија Екиден маратон

Више од 500 учесника на Софија Екиден маратону кренули су кључним улицама и раскрсницама у центру главног града на потезу између Националног стадиона „Васил Левски“ и Националног дворца културе (НДК). Маратконска трка се десету годину заредом..

објављено 6.9.24. 10.26
Григор Димитров

Григор Димитров пласирао се у четвртфинале у Њујорку

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров изборио је пласман у четвртфинале последњег гренд слем турнира сезоне, Ју-Ес опена, пошто је синоћ, у осмини финала, победио Руса Андреја Рубљова са 3:2, по сетовима 6:3, 7:6 (3), 1:6, 3:6, 6:3. Димитров је у мечу..