Група републиканци от Американския сенат изпратиха писмо до лидерите на Иран, в което предупредиха, че споразумението за ядрената програма може и да не бъде прието от Конгреса. Демократите и Белият дом обявиха това за намеса в дипломатическите усилия на президента Барак Обама.
В писмото законодателите загатват, че иранските управляващи не разбират американската конституция и посочват, че каквото и да е споразумение на САЩ и техните съюзници няма да е валидно, ако не бъде прието от Конгреса.
Следващият президент може да отмени много бързо подобно споразумение, а в бъдеще Конгресът може да модифицира условията по всяко време.
Президентът Обама каза, че инициативата демонстрира наличието на една "необичайна коалиция": Мисля, че има някаква ирония в това да видиш някои членове на Конгреса, които искат да имат обща кауза с хардлайнерите в Иран.
По-рано говорителят на Белия дом Джош Ърнест коментира, че постъпката е намеса в дипломатическите отношения. Лидерът на демократите в Сената Хари Рийд я определи като "саботаж": Републиканците подкопават нашия главнокомандващ, като подсилват властта на аятоласите.
Според Том Котън – основният автор на писмото, целта е чисто и просто да не се позволи на Иран да разработи ядрена бомба.
Преговорите за ядрената програма на Иран са в крайната си фаза. Проектоспоразумение се очаква на 31-ви март.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..