От 89-та година до днес, не е имало момент, в който обществените медии са били наистина обществени. Цялата процедура, начинът на избиране на техните директори, контролът върху тях е изцяло свързан с правителството чрез въпроса за финансиране, чрез факта, че хората от Съвета за медии са избирани от парламента. Естествено, който има мнозинство, може да налага съответното си влияние. Така, че трудно е да се каже, че преди това медиите са били обективни, а сега има опасност те да не бъдат обективни. Не се случва нещо наистина съдбовно. По-скоро се случва нещо, което до преди се толерираше, а сега като цяло се показва едно лице, което е доста нелицеприятно.
Могат да се появят варианти, чрез които правителството да се опита да стигне и до по-съществени промени. Тоест да използва различни вратички дори за промяна на Конституцията. Ако нещата тръгнат в тази посока, тогава можем да говорим за доста съществени проблеми в самата Полша. Действително, ако се стигне до там, ще е много трудно да се предвиди какви ще бъдат последиците. Ние днес виждаме, че подкрепата за правителството доста сериозно намалява. Действията, които предприема, не се одобряват дори и от част от хората, които са гласували за тази партия и за промените, които тя предлагаше.
Според Спасимир Домарадски, начинът, по който се говори за Полша в момента не показва реалната ситуация и нещата се преувеличават. Най-лошото при промените, които се случват сега в Полша са стилът и бързината с която се въвеждат, смята Домарадски.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..