Модна библиотека, в която можем да оставим свои дрехи, аксесоари, та дори и предмети за дома, ни помага да продадем ненужните вещи. Хрумването е на Надя Илиева, която обикаля света и се среща с много различни хора, за да стигне до тази идея тук във Варна. Мястото е вдъхновено от идеята за социални срещи и разговори с хора, които се занимават с различни дейности, с една цел - взаимодействие и нови приятелства. Напоследък именно времето е дефицит за повечето от нас, затова Надя решава да подари време и красота на бързащите хора.
Повече за идеята й чуйте в интервюто:
В библиотеката хората могат да си взимат книги. Модна и библиотека се събират в едно с дрехите.
Каква е идеята на това малко пространство?
Това е гардероб без край. Вариант на това да си разчистим гардероба от ненужни неща - нови или употребявани, но да имат търговски вид. За обувките условието е да са чисто нови. Може да си оставят чанти, колани, аксесоари от дома и др. Освен, че хората могат да си оставят дрехи, те могат и да си купят от нечии други дрехи или да си наемат такива за повод.
"Модна библиотека" на практика ни подарява време - време, което бихме изгубили в снимане, прилагане в сайт за продажби, взимане на мерки и грешно поръчване, например.
Да, така е. Времето е ценно, а аз обичам да казвам, че в гардероб безкрай има такива съкровища, които са за определени хора.
Идеята е също така, това пространство да се превърне в място за срещи след работа на хора от различни сфери. Как обаче го планирате да се получи?
Идеята дойде чрез различни приятели. Една от тях прави арт класове, друг е производител на вино - така може да се получи една приятна среща с дегустация на вино и поглед към изкуството, например. Хората се събират по този начин след работа из цял свят. Иска ми се и тук, във Варна да се получи. Това е част от концепцията ми.
От гледна точка на доверието, в последните години има промяна в отношението на хората, които даряват в положителна посока. Това коментира за Радио Варна Теодора Бакърджиева, изпълнителен директор на Български дарителски форум, които оперират системата DMS. Дарителите - предимно индивидуалните, отделните хора, които избират да дaряват в..
Когато има развит масов спорт, тогава има и олимпийски медали, това каза за Радио Варна бивша професионална тенисистка, участвала на три олимпиади (в Барселона , Атланта и Атина ). Маратоните са страхотни събития. Аз съвсем случайно попадам днес на този във Варна. Била съм на маратони в европейски столици, където това събитие е..
Мит е, че Варна разполага с един милиард лева, при една разбивка става ясно, че морската столица разполага с изключително ограничени средства за инфраструктура и капиталната програма. Това заяви кметът на града Благомир Коцев в обзорното предаване на Радио Варна „Позиция“. По думите му пари за инфраструктурни дейности се обезпечават най-вече..
Бюджетът на Варна не е на кмета или на Общинския съвет, а на варненци. Така председателят на групата общински съветници от ГЕРБ Тодор Балабанов репликира думите на Благомир Коцев, по-рано през деня, в предаването на Радио Варна „Позиция“, че ролята на съвета не е да разпределя бюджета наново или да прави нов бюджет. Според Балабанов законът..
Николай Мирев е варненец, завършил е информатика и работи повече от десет години в сферата на маркетинга. Свободното си време разделя между семейството си и подкаста, чийто създател и автор е - "Минало, настояще, бъдеще", в най-популярния видеоканал за споделено съдържание. "Интересувам се от всичко, което вълнува хората на моята възраст - в..
(музикална и звукова среда), Драгомир Русев (сценография).
"Вода и земя" е най-новата самостоятелна изложба на професор Димитър Чолаков. Тя е подредена в двете зали на варненската галерия "Папийон". Творчеството на Димитър Чолаков се отличава със своята сетивност. То е разнолико и обширно, както по отношение на техника и материали, така и като въздействие и внушение. Картините му са в сферата на абстракцията,..