Любопитството и желанието за повече информация за всичко свързано с децата, кара майките да използват търсачката в интернет, да четат статии на различни лекари, мнения на други майки във форуми, блогове и тематични групи в социалните мрежи.
Минусът на глобалната мрежа обаче е, че трябва сам да филтрираш нужната информация и до колко достоверна е тя. Как обаче да отсеем полезните съвети и да не превръщаме детето си в опитно зайче? Кога започва грижата за детето? И защо понякога съветите във Фейсбук и интернет са объркващи и подвеждащи младите родители? Отговорите потърсихме от педиатъра с 40-годишна практика Д-р Лидия Маринова.
Цялото интервю с нея чуйте в прикачения звуков файл:
По думите й особено майките с първо дете изпитват големи затруднения и объркване поради многото разностранна информация отвсякъде за развитието и отглеждането на детето - кое е правилно и кое не.
В наши дни голяма част от майките търсят първо информация за здравето на децата си, при възникнал проблем, в социалните мрежи.
"В никакъв случай, не съм против интернет или информацията, която дава, но проблемът е, че много пъти тя е фалшива. Ако не много пъти, то често и това най-много обърква родителите. Призовавам родителите, колкото е възможно, да комуникират със своите лични лекари.", каза д-р Лидия Маринова.
Специалистът припомни, че децата до 18-годишна възраст имат право всеки месец на направление от личния лекар за педиатър. Въпросните направления са безлимитни и личните лекари нямат право да ги отказват.
След гъстите почти целодневни мъгли през последните дни във Варна и преваляванията от дъжд, в четвъртък имахме за малко слънчево време. И вместо да вадим от гардероба вече летните дрехи, от следващата седмица ще трябва да извадим по-дебелите якета и да слагаме отново шапка. През първите дни на април на места ще превали и сняг сочи прогнозата на..
Интервю с Alex Callier (HOOVERPHONIC) На 10 април белгийската инди банда HOOVERPHONIC ще отбележи в България 25-годишнината от издаването на емблематичния „The Magnificent Tree“. Групата идва в София по покана „BGTSC“. Мястото е клуб „Joy Station“. HOOVERPHONIC идват със струнен квартет, за да претворят на живо „The Magnificent Tree“. SLOW..
„Сега ми трябва глътка светлина“ – така се нарича новата стихосбирка на добричката поетеса Петранка Божкова. Книгата включва 59 стихотворения, разпределени в пет тематични цикъла. Поетичните изповеди разкриват широк спектър от чувства, тревожни въпроси, съмнения, радости и надежди. Петранка Божкова е филолог по образование и дългогодишен кореспондент..
Заплахата пред ДПС е Делян Пеевски, Ахмед Доган вече е минало. Доган трябва да бъде вече обект на исторически изследвания. Това коментира политическият анализатор Иво Инджов в контекста на очакващото се решение фракцията на Ахмед Доган да оттегли подкрепата си към кабинета "Желязков" и появилите се спекулации за разцепление на ДПС-ДПС. Митът за Сокола..
Анджела Родел е родена в Съединените американски щати. Следва езикознание в университета Йейл. Актриса, музикант, преводач. Живее и работи в България. Превежда романа на Георги Господинов "Времеубежище", който беше отличен с наградата "Букър". "Преводач съм от 20 години. Учила съм много от други автори, преводачи-колеги. Приемам наградата като хубаво..
Галин Ненов се занимава с бийтбокс от 17 години. Познат под псевдонима KillaBee, той е двукратен национален шампион на България. През годините е участвал в различни проекти - от народна музика, през хип-хоп и дръм енд бейс, до джаз. През последните няколко години участва на фестивалите Varna Jazz Days, RADAR, Varna July Fest, а миналата година..
Образователната ни система е трагична. Учебниците в повечето случаи са безобразни. Историята у нас се преподава така, както се е правело в Западна Европа през 19 век. Това каза за Радио Варна преводачът Георги Ангелов, водещ на телевизионното предаване История.BG. Георги Ангелов е категоричен, че в западната част от континента по предмета "История"..