Максим Спасов е от спортно семейство. Започва пътя си от националния отбор по аеробика за младежи, тренирал е и гимнастика. Контузия, обаче, го вади от състезателна кариера. Тогава при едно посещение на Международния балетен конкурс във Варна му прави силно впечатление един от лауреатите. Става му интересно и открива страстта си към класическия балет. Отдава му се, репетира здраво и резултатите не закъсняват. Осем години е част от трупата на националния ни балет, лауреат е на различни балетни конкурси и гастролира на много от световните сцени.
През 2003 година получава предложение да гастролира в САЩ с една от големите трупи в страната. Шест месеца има представления в различни щати и това се повтаря всяка година, докато през 2009 г. не решават, заедно със съпругата му, да останат за постоянно в Сарасота, щата Флорида.
"Трудно беше в началото, докато наберем скорост, много препятствия. За щастие опитът ми позволи работата, която започнах да я развиваме бързо, до момент в който можехме дори и самостоятелно да развиваме нашата дейност, така че беше интересно, трудно, но си заслужаваше," казва Максим.
След две години работа за голяма трупа, през 2011-а отварят в Сарасота собствена танцова школа, която назовават „Премиер денс студио“. Обучават хора от всички възрасти. И така до 2017 година когато се връщат в България, а в пандемичната 2020-а, окончателно решават да се установят във Варна. Морето е основната причина за това решение. И тук отварят танцова школа, в която преподават основно класически балет и бални танци.
"Балните танци във формата на състезателни танци и във формата на социални танци. Имайки опит за собствен бизнес, със сигурност лесно няма да започнеш. Предизвикателството е, че и във времената, в които живеем, и в манталитета, продукта или изобщо структурата, която бихме искали да предложим, не е толкова популярна. Хубавото е, че се харесва, но разбира се отнема време и наистина може да се каже, че не е лесно."
Тренират във Фестивалния и конгресен център във Варна организират и различни инициативи. Желанието им е след време да сложат начало и на състезания в не толкова популярни във Варна стилове. За новата година основната им цел е да продължат танцовия форум в града, наречен „Премиер денс челиндж“, чието първо издание беше през миналата година.
Максим Спасов е оптимист и вярва, че връщането му в България и установяването във Варна е било правилното решение. Според него градът се развива:
"Трябва да сме благодарни, че сме тук, а не сме на друго място. Покрай пандемията доста хора трябваше да прегрупират приоритетите си. Ние бяхме с една добра цел да развиваме този тип работа в по-широк аспект, но трябваше да се изчака и смятам, че Варна е прекрасно място да се случват тези неща и да се живее тук," казва Максим Спасов.
(музикална и звукова среда), Драгомир Русев (сценография).
"Вода и земя" е най-новата самостоятелна изложба на професор Димитър Чолаков. Тя е подредена в двете зали на варненската галерия "Папийон". Творчеството на Димитър Чолаков се отличава със своята сетивност. То е разнолико и обширно, както по отношение на техника и материали, така и като въздействие и внушение. Картините му са в сферата на абстракцията,..
В днешния ден на радиото и телевизията говорим за... радио. Радио с важни и интересни функции, различни от традиционните радиостанции. Става дума за бреговата радиостанция „Варна-Радио“, която е националният морски телекомуникационен оператор. Често през годините, когато сме търсили различни събеседници от морските среди, ни се е..
Именият ден на вокалиста и основател на група Do Sho – Георги Дачев, започна със специално участие в студиото на Радио Варна и предаването „Новият ден“. „Дядо ми по бащина линия се казва Георги, както и прадядо ми по майчина линия. Така че празнуваме много Георгиевци – или както аз обичам да ги наричам – Георгета“, сподели с усмивка Дачев...
Варненският музикант и композитор Мирослав Гочев е готов с втория си албум. Заглавието му е "Infinity" и за разлика от дебютния албум на MiroMAG , "By The Sea", тук музиката е изцяло електронна. Започнах работата по този албум още през 2021 г. - разказва Мирослав Гочев. - Тъй като съм доста зает, процесът отне повече време, но ето, че..
Общинската администрация налага своите решения без диалог с общински съвет. Тази теза изказа в обзорното предаване на Радио Варна общинският съветник от партия „Възраждане“ Георги Георгиев. В частност, той оспори проектобюджета на община Варна за 2025 г. С думите, че не предлага нищо ново или конструктивно, а се явява продължение на предходната..
Над 27 млн. лева повече от миналата година предвижда варненския проектобюджет за образование. От близо 290 милиона лева обаче, 99% отиват за заплати на училищния и непедагогически персонал, каза в обзорното предаване на Радио Варна заместник кметът с ресор образование Павел Попов. По думите му, едва 1% са средствата от държавата за капиталови..