В окаяно състояние са повечето спирки на градския транспорт във Варна, особено тези към кв. "Виница" и КК "Чайка". На места липсва обозначение, че изобщо на това място има спирка, а за името й само може да се гадае. Прави впечатление, че хората не могат да се ориентират коя е спирката, от която се качват или на която слизат. Докато правим проверката ни се налага да потърсим в приложение в телефона коя е спирката, на която се намираме. Трябва да разберем и кой номер автобус на Градски транспорт преминава по тази линия.
В град като Варна се налага на възрастни хора да стоят на странични пейки, чакащи автобуса им да дойде, оставили по една торба в близост до пътното платно, за да се види, че изобщо някой чака на т.нар. "спирка".
Това е спирка "Резервоара", обслужвана от номер 31. Възрастният мъж е поседнал на близка пейка, но еоставил багажа си в близост до спирката.
За съжаление картинката е още по-отчайваща по отношене на наличните автобусни спирки във вилните зони на Варна, които вече наподобяват жилищен квартал, предвид мащабното строителство. Проверяваме ситуацията в КК "Чайка" по две от улиците, които се обслужват от автобуси с номер 409.
Спирка, кошче, но табела липсва...коя ли е тази спирка?
Поглеждаме на отсрещния тротоар и виждаме, че е спирката е "Хоризонт". Спускаме се към следващата по маршрута на 409 спирка "Журналист". Тя изглежда ето така:
Чуйте още в репортажа на Нина Милошевич, която провери спирките по маршрут Варна - КК "Чайка" и КК "Чайка" - кв. "Виница".
Създателят на първия инфлуенсър, генериран от изкуствен интелект - Ахинора, разработва нови дигитални образи. Това разказа самият Светослав Георгиев в предаването на Радио Варна "Новият ден". Ахинора от Варна е първият дигитален инфлуенсър у нас Основната дейност на Ахинора е тя да промотира здравословния начин на живот, опознаването на България -..
България е на последно място в Европейския съюз по навлизане на Изкуствения интелект в бизнеса, като една от причините е нежеланието на собствениците да модернизират и автоматизират процесите на работа, породено от неразбирането и страха от технологиите, коментира Николай Петканов, комуникационен експерт, предприемач и обучител. Повечето..
Спелеологията е наука, която изучава пещерите. Спелеологът е човек, който се занимава със спелеология, т. е. научното изследване на пещерите. Тези хора са регистрирали и картографирали над 5000 пещери в България. Една от тях е „Приказна“ край Котел. За която само до преди месеци се е смятало, че е много добре проучена и в нея вече няма нищо непознато и..
79 ентусиасти се включиха в националното състезание „Млад спасител“, което се проведе във Варна. Надпреварата бе част от програмата на седмицата на водното спасяване, която се организира от Български Червен кръст, с подкрепата на Община Варна и Българската асоциация „Спорт за учащи“, съобщават от БЧК-Варна. Участниците бяха на възраст от 11 до 18..
Основните фактори за заболяванията на ходилата и глезените са наднорменото тегло, обездвижването и високите токчета. Това коментира във Варна доцент Атанас Кацаров-председател на Българското дружество по хирургия на глезена и ходилото. Според него редовното ходене с токчета над 7 сантиметра е пагубно за краката. Той каза още, че напоследък са..
През юли сцена „Раковина“ в Морската градина отново ще оживее с разнообразна културна програма. Варненци и гостите на града ще могат да се насладят на безплатни концерти в почти всеки ден от месеца. Сред акцентите в програмата са концертът на 18 юли, посветен на рождението на Апостола на Свободата Васил Левски, с участието на състави при НЧ „Васил..
Във Варна ще учат хората как да рециклират и да участват в кръговата икономика. Екофестивал „Варна - Морето“ откриват днес ( 3 юли ) на сцена „Раковина“. Инициативата ще продължи до 20 юли. Акцентите на фестивала са поставени върху екологичните практики, устойчивия живот и отговорността към природата. Датата за откриването е избрана..