От дълги години обаче тази традиция е излязла далеч извън пределите на Америка и се използва от търговците и в други държави, включително и в България. И въпреки че Черният петък обикновено се отбелязва в края на ноември, то у нас през целия месец "валят" всякакви оферти за намаления. Често обаче тези оферти крият някои "капани", които е добре да избягваме.
"Трябва да внимаваме когато ни изпратят оферта за намаление, защото много често зад това намаление се крие намерението на търговеца да разчисти своите складове от залежали и стари стоки", предупреди Габриела Руменова от платформата "Ние, потребителите".
Добре е да се информираме и за старата цена на промоционалната стока, защото нереалните намаления са другия трик, който търговците използват.
"Стоката трябва да е продавана задължително на старата цена поне месец", каза Руменова и поясни, че търговецът е длъжен да посочи и старата и новата цена на етикета или в офертата ако стоката се продава онлайн.
Друго нещо, което трябва да знаем е какви са точните условия на намалението.
"Понякога търговците обявяват, че намаленията ще важат само за онлайн магазините или за точно определена група стоки", допълни експерта. Не са редки случаите, в които на витрините на големи магазини пише с огромни букви "отстъпки до 70%", но се оказва, че тези отстъпки са само за 3 или 4 от общо 100 артикула. Много често се случва намалената стока да е с изчерпано количество. Тогава търговците ни подканват да купим нещо друго.
В платформата "Ние, потребителите" получават сигнали за съобщения от банка, които подвеждат клиентите, че са получили предварително одобрение за кредит в контекста на кампанията "Черен петък".
Чуйте подробностите в звуковия файл
В Букурещ има дърво на желанията. То се намира на улица “Луи Пастьор” 30 в квартал “Котрочени”. По клоните му са окачени десетки послания и пожелания - от такива за здраве, нова къща или пътуване до много лични - за намиране на любовта и подходящия партньор. Идеята принадлежи на собственици на магазин за десерти в квартала. Те осигуряват на..
Отбелязва се от 2019 г. с резолюция A/RES/73/161 на Общото събрание на ООН от 17 декември 2018 год. Целта е да се повиши информираността на обществеността за значението на Брайловата азбука като средство за комуникация на незрящите и слабо виждащите хора. Годишнина от рождението /1809/ на френския педагог Луи Брайл, създал Брайловата азбука..
В понеделник, 06.01.2025 г., започва записването за безплатния курс по „Начално обучение по кънки на лед“ за деца до 8 години. Началото на тренировките за „Клуб по ледени спортове – Варна“ е на 14.01.2025 г., обучението се провежда във вторник и четвъртък от 18:00 до 19:00 ч. „Клуб по ледени спортове – Одесос“ започва обучение от 13.01.2025 г., което..
На този ден всеки, който иска да е здрав през годината, се окъпва или поне се измива на река. Където има водоем, се извършва ритуално хвърляне на кръста от местния свещеник. След изваждането му се служи тържествена литургия, наречена Велик водосвет. На нея се обновява светената вода в храмовете, а..
Първи излет за наблюдение на птици ще се проведе тази неделя, на 5 януари, във Варна. Организатори са Bulgaria Bird Walks . Планирани са два похода в Морската градина от 9 и от 13 часа, които ще бъдат водени от орнитолог от Българското дружество за защита на птиците. Излети за наблюдение на птици се провеждат от години в София и..
На 2 януари православната ни църква чества Св.Силвестър, папа Римски, Преподобни Серафим Саровски Чудотворец и Свети Теоген, епископ Парийски. Преподобният Серафим Саровски (в света Прохор Сидорович Машнин) е роден през 1754 г. в град Курск в уважавано търговско семейство. Баща му изгражда храмове, а майка му възпитава трите си деца, от които Прохор е..
На днешния ден отбелязваме рождението на двама бележити българи. Навършват се 162 години от рождението на писателя и общественик Алеко Константинов и 147 години от рождението на поета символист и революционер Пейо Яворов , припомня БГНЕС. Големият български писател и общественик Алеко Константинов – Щастливеца е роден на 1-ви януари 1863..