Антоанета Попхлебарова е учител по английски език и от години обучава деца на различни възрасти, тя е и „майка“ на младежката благотворителна организация PTPI „Делфините“, участва в много инициативи, кампании, за да твори добро.
Неуморимият и дух я кара всеки ден да прави нещо ново - плете, шие, превръща стари дрехи и непотребни вещи в нови оригинални сувенири и предмети за бита.
Навярно затова децата обичат да учат и да се забавляват с нея. Искала е да стане актриса, но обожава професията си на учител. Намира и прилики между двата занаята.
Сега съм актриса всеки ден. Да си учител означава, че трябва през цялото време да искаш вниманието да е съсредоточено в теб, каза тя.
Днес тя празнува имен ден. Кръстена е на баба си Тонка. Другата й баба е Мария. Като дете шеговито подхвърлила на майка си, че е трябвало да я кръстят Мария - Антоанета. Майка й й отвърнала със същото чувство за хумор, че подходяща комбинация е и "Маратонка", разказа създателката на "Делфините".
За нея движеща сила е ентусиазмът. Следва убеждението, че човек трябва да се вълнува и възторгва от многообразието на живота.
Попхлебарова сподели, че се чувства много признателна на св. Антоний за закрилата, която вярва, че й дава. Винаги по време на пътешествия издирва дали в града, който посещава, има църква която носи неговото име.
Изпитва силна благодарност, за шанса в живота си, от който неразделна част е и организацията "Делфините". Последната кауза подпомогна социалното предприятие пекарна "Радост", която получи средства за ново оборудване.
Чуйте повече от разговора на Даниела Стойнова с Антоанета Попхлебарова:
Болестта на 48-годишния мъж се развива за около 7 години. През 2015 година губи работата си и остава затворен вкъщи. В началото започва да пие от обяд, но идва момент, в който пие от сутринта. Три-четири месеца след това Димитър вече пие денонощно. Признава, че не е можел да изкара повече от два часа без алкохол. Стига до един литър концентрат на..
Десетият национален конкурс-рецитал по творби на Никола Й. Вапцаров, предназначен за любители , ще се проведе на 30 ноември, от 9:00 ч. в зала „Вапцаров“ на Висшето военноморско училище, носещо името на поета. Наградният фонд е осигурен от Община Варна, а събитието е част от програма "Младежки дейности 2024", на дирекция "Образование и младежки..
"След изключително успешното първо издание на инициативата Ден на четенето през 2023 г. (177 609 участници от страната и чужбина, хиляди вдъхновяващи събития и основаване на Националния пакт за четенето), тя се завръща, за да обедини граждани, институции и представители на бизнеса около една обща цел. През 2024-а малки и големи читатели ще..
Световен ден за борба с диабета отбелязваме днес по инициатива на Международната федерация за борба с диабета от 1991 г. През 2006 г. Общото събрание на ООН признава диабета като хронично, инвалидизиращо и скъпо за лечение заболяване и определя 14 ноември да се отбелязва като Световен ден на диабета от 2007 г. При диабет..
Денят преди Коледните пости /15 ноември/ е последният ден, в който може да се блажи - т.е. да се яде месо, яйца, млечни продукти. Днес са Рождественските Заговезни - последният ден, в който може да се яде месо преди 40-дневния Рождественски пост (коледни пости), от утре, 15 ноември. Преди Рождество Христово вярващите християни постят, за да се..
Трудно живея над водата, на мен ми е по-добре във водата, не ми се излиза от нея. Това коментира за Радио Варна известният подводен фотограф Пламен Вукадинов. Нямам никакви намерения да спирам - заставам на брега и няма сила, която да ме спре. Преди да вляза във водата, всеки път треперя от вълнение, каза още той. Да си подводен фотограф крие и своите..
На 28 ноември радио Брайл ФМ ще отбележи десет години от своето първо предаване. В този важен момент Анелия Велинова, изпълнителен директор на радиото, разказва за амбициите, трудностите и успехите на единствената по рода си социална медия в Европа, която работи с отдаденост за нуждите на хора с увреждания и популяризира българската култура..