"ТИД е Видин", защото само Видин от българските гардове по Дунав има такава прекрасна гледка от реката към града. Навсякъде другаде е индустриализация - комини, заводи. Най-много радва туриста крепостта "Баба Вида", това е нещо уникално и може да бъде сравнявано с гледките, които ни предлагат Германия, Австрия, със замъци, със зеленина, също и с добри условия около крепостта, предоставена ни е възможност да бъдем в такъв хубав парк. Никъде в България нямаме такива добри условия за палатков лагер."
90 участници от САЩ, Австралия, Англия, Холандия, Дания и дунавските държави ще бъдат посрещнати на българския бряг на Дунав. Към тях в село Връв ще се присъединят 25 гребци. Във Видин също ще се присъединят нови участници, така че общият им брой през следващите дни се очаква да достигне 150. Най-младият участник е на 18, а най-възрастният на 85. В отделните етапи на ТИД ежегодно стартират около 600 гребци, но само 35 от тях са успявали да преодолеят цялата дължина на реката. Тази година регатата започна на 22 юни от Инглощат, Германия, и ще завърши на 5 септември при Делтата на Дунав в Румъния.
21 души наброява видинската група, каза за Радио Видин Лариса Найденова, член на клуба по воден туризъм към Туристическо дружество "Бонония Видин" 21 и дъщеря на един от първите четирима българи участвали в Регатата:
"От 10 години участвам, Българският етап е най-хубавия, най-атрактивния, най-лекия... Това е едно уникално преживяване,една емоция, една тръпка, която няма как да се обясни с думи, това трябва да се изживее, който го е опитал в повечето случаи е повтарял. Виждала съм с очите си придружаващи бебета как израстват пред очите ни, възрастни хора, които не могат вече да ходят, но искат да се чувстват част от духа на Регатата. Една от годините имаше от Германия човек с ампутиран крак, който беше започнал от Инглощат до края. Той сам носеше лодката си, гребеше без всякаква помощ. Абсолютно се самообслужваше."
Лятото обикновено е времето за ремонтите в дома, но как да се освободим от строителните отпадъци и ненужните стари мебели? За това има установен ред. За строителните отпадъци е необходимо да се наеме контейнер или пък, ако са малко количество, за целта могат да се ползват контейнерите за едрогабаритни отпадъци, които са поставени в жилищните..
Ракът на гърдата е най-честото онкологично заболяване при жените. Според статистиката, засяга всяка осма жена, което го прави социално значимо и е необходимо вниманието всички институции. Това обясни д-р Тодор Тодоров, ординатор в хирургичното отделение на Комплексен онкологичен център /КОЦ/ Враца. Той обърна внимание и на подмладяването на..
Споразумение за увеличение на заплатите от 1 юли подписаха синдикатите към земеделието с ресорния министър Георги Тахов. Документът спря насрочения за днес протест, каза в "Земята, която ни храни" Валентина Васильонова , председател на Федерацията на независимите синдикати в земеделието към КНСБ. По думите й това е първата и много важна стъпка за..
154 млн. детски живота са спасени през последните 50 години с помощта на ваксини, което прави по 6 деца на минута. Напоследък обаче институциите алармират за спад на ваксинацията срещу някои сериозни заболявания, каза в "Направление здраве" вирусологът от БАН проф. Радостина Александрова. По думите ѝ принос за това имат пандемията от COVID-19 и..
Научният доклад на тема изкуствен интелект на видинския преподавател по професионална подготовка в ПГ по туризъм „Михалаки Георгиев“ - Видин Цецка Александрова се класира сред първите 6 от общо 31 участници на Х Национален форум на младите педагогически специалисти 2024-2025 година, провел се в Арбанаси. На форума участниците..
Стартира разяснителна кампания за регистрация и кастрация на домашните кучета в Община Видин. Кампаниятаподпомага дейностите за овладяване на популацията на бездомни кучета.Срокът има гратисен период - до 1 септември, след което ще се налагат санкции на стопаните на кучета. Основните стъпки, за да регистрирате кучето си, разясни..
Изложба на стари предмети от миналото на село Синаговци организира НЧ "Наука 1925", което тази година ще отбележи 100 години от създаването си. От читалището се обръщат към всички жители на селото да донесат в читалището стари вещи, свързани с бита и живота на техните баби и дядовци, като носии, фотографии, книги, съдове и други,..