Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Градски поглед: Татуировките – важните неща, които трябва да знаем за рисунките по тялото


Татуирането е традиция, датираща от древността. Традиция, възродена в съвремието, когато 12% от европейците украсяват с рисунки тялото си и ежегодно броят на желаещите се увеличава. Това сочат последните данни, които ЕС оповести.

В момента все още няма единен европейски стандарт за татуиране, за съставките в мастилото, но намеренията на Брюксел са да се работи, за да се  регулира дейността.

Не е тайна за никого, че именно лятото е сезона, в който броя на желаещите да нарисуват нещо по тялото се увеличава, а тези, които вече имат татуси пък с радост ги показват на околните.

В предаването "Днес" с водещ Давид Калпачки ви срещаме с Юли Христов, който е един от най-добрите татуисти в Благоевград. Негови произведения, красят телата на хиляди клиенти. Според него основните качества, които трябва да притежава един татуист са желание, търпение, уважение и най-важното - да умее да рисува хубаво.

Юли Христов можете да чуете в звуковия файл


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Плетем заедно: Александрина Пандурска от Благоевград създава общност на плетачите от Югозапада

В забързаното ни ежедневие традиционните занаяти често остават на заден план, но за много хора те са източник на вдъхновение, спокойствие и връзка с корените. В Благоевград една инициатива си поставя за цел да възроди и съхрани изкуството на плетенето, като обедини всички, които носят тази нишка в сърцето си. Александрина Пандурска, позната с..

публикувано на 11.12.24 в 10:26
Георги Киряков

Георги Киряков: Редовно правителство е малко вероятно, но общественият натиск може да промени ситуацията

След проведените вчера първи консултации при президента Румен Радев, политологът Георги Киряков коментира в интервю за Радио Благоевград, че шансовете за съставяне на редовно правителство остават ниски на база досегашните политически заявки. Въпреки това, според него, общественото недоволство от поредните предсрочни избори и натискът за стабилно..

публикувано на 11.12.24 в 10:20

Ще се възстанови водопроводът „Таушаница“

Осигурени са средства за възстановяването на водопровода „Таушаница“. Той е изграден през 80-те години на миналия век и е трябвало да осигурява допълнително водоснабдяването на Дупница. Тогава има една от поредните водни кризи в общинския център. Водопроводът чрез дюкер снабдява Дупница с вода от язовир „Дяково“. През годините той е изоставен. Това..

публикувано на 11.12.24 в 10:18

Доброто не може да бъде кампания, то е начин на живот!

Декември – месец, носещ смирение, месец, правещ всичко около нас някак по-добро, по-светло, месец, в който обичта и чудесата се усещат във въздуха. Традиционно това е и месецът, в който се реализират най-силните благотворителни кампании, защото в това време от годината хората някак са отворили повече сърцата си. Тази година, за пореден път,..

публикувано на 10.12.24 в 11:29

На 22 декември 2024 година – коледното пътуване с Родопската теснолинейка

Традиционното коледно пътуване с Родопската теснолинейка тази година ще бъде на 22 декември – съобщи за Радио Благоевград организаторът Кристиян Ваклинов, създател и председател на сдружението „Родопската теснолинейка“. Въпреки огромния интерес, ще има само един коледен влак, защото е „ изключително физическо и психически изморително да се..

публикувано на 09.12.24 в 09:47

Георги Асенов и авторската му песен "Тежко е мале, тежко е"

Поредният пазител на българския дух и фолклор, който гостува в ефира на Радио Благоевград, бе Георги Асенов. Той е учител по музика на децата в няколко детски градини в Благоевград, умело свири на пиано и акордеон, но успоредно с това е и фолклорен изпълнител, който прави първите си крачки към създаването и записването на авторски песни. Мечтае да..

публикувано на 08.12.24 в 17:22

Доц. д-р. Марио Маринов от ЮЗУ „Н. Рилски“: Дерзайте, скъпи студенти!

Днес на осми декември празнуват всички студенти. Историята на студентския празник в България започва преди 117 години. На 8-и декември през 1903 г. за първи път е отбелязан празникът на единствения по това време университет в България -Софийски университет "Св. Климент Охридски". Честването е по повод на 15-годишния му юбилей, а датата е..

публикувано на 08.12.24 в 13:20