17-годишната петричанка Виолета Шенкова е поредният участник в конкурса за изпълнителско изкуство „Пирин Фолк“- Сандански 2020. Младото момиче очаква конкурса с нетърпение. През 2017 години се явява на кастинг за „Детски Пирин Фолк“, но не успява да се класира.
„Да участвам в „Пирин Фолк“ е моя мечта. „Пирин Фолк“ е изключителен фестивал с много добро жури. Всяка година аз следя „Пирин Фолк“, била съм там. Участниците са на ниво и се представят много добре, с изключителна подготовка“, споделя участничката.
В конкурса за изпълнителско изкуство на „Пирин фолк“- Сандански 2020 Виолета участва като първа резерва поради отказ от участие на друг изпълнител:
„Късметът винаги играе голяма роля. И съм много доволна за това, че ще участвам на такава сцена“, казва още Виолета.
Виолета Шенкова ще се представи с песента „Вяра, Надежда, Любов“:
„Много се чудехме коя да е песента. Не е лесна песента, затова и има много подготовка в момента, но мисля, че ще се справя“.
Младата надежда на музикалната сцена изпълнява предимно поп музика. Явявала се е и на други големи конкурси, сред които и „Звезди в Радиото“, организиран от Радио Благоевград:
„Това ми беше едно от първите участия. Беше голяма тръпка, много емоция. И до ден днешен винаги преди изпълнение има адреналин“, допълва Виолета.
Фестивалът „Пирин Фолк“- Сандански 2020 ще се състои на 28, 29 и 30 август.
„Бих се родил отново“ е темата на 11-ото издание на националния литературен конкурс „И децата покоряват светове. Покажи, че можеш“. В него могат да участват деца и младежи на възраст от 14 до 20 години. Участниците са предизвикани да разгледат идеята за новото начало, което би могло да настъпи във всяка човешка съдба, и да се запитат какви..
Санданското село Пирин става все по-атрактивно за туристите както с хубава си природа, така и с местните забележителности, сред които е и оформящият се Музей на дървените статуи на открито. Според кмета Георги Влахов, той може би е единственият по рода си в България. Дървените статуи вече са шест, като най-новата, на Пиринска мома в местна народна..
Четири месеца жители на общините Гърмен, Сатовча и Гоце Делчев чакат отговор от МРРБ и Агенция „Пътна инфраструктура“ на внесено искане за изграждане на допълнителна лента за престрояване на две места – при отбивката за село Огняново и при отбивката за село Дебрен. Хората смятат, че сега съществуващият път е изключително натоварен и създава..
В началото на 2025 година, с оптимизъм и ентусиазъм, посрещаме новите възможности и предизвикателства. Във време, когато често се срещаме с негативни нагласи и стрес, психологията на позитивното мислене може да бъде ключът към пълноценен живот. Психологът Денис Никифоров акцентира на важността на позитивните мисли и тяхното въздействие върху..
За първи път от години на 1-ви януари осъмнахме с нови цени на електроенергията. За нас, в Западна България увеличението е с 8,36 %. Ние, битовите потребители бяхме още по-изненадани, защото промяната на цената винаги ставаше от 1-ви юли, а не от началото на годината. Това увеличение веднага причини увеличение на цените на всички стоки и то не..
Едни от най-ярките и интересни обичаи в традиционния български календар са народните кукерски игри – маскаради. Той датира още от древните времена на траките и е успял да се съхрани през всички векове, свързани с големи политически и социални изменения за страната ни. Кукерите пък са един от най-колоритните и загадъчни символи на българската..
От отколешни времена в разложкото село Добърско битува традицията на 6 януари, Богоявление, да се отбелязва, както древният обичай „Водици“, така и празникът на населеното място. Според кмета Янис Будин, в миналото на този ден е била Бъдни вечер, а на следващия ден Коледа, което е още един повод, точно тази дата да е избрана за празник на..