Така изглежда инициативата „Градинар по пижама“, за която разказа пред „Хоризонт“ Цветелина Йорданова от сдружение „Асоциация за регионални и граждански инициативи“.
Онези, които нямат възможност да си закупят семена, могат да се върнат към наученото някога в училище и да сложат зрънца леща, боб или жито върху влажен памук. „И благодарение на светлината и на грижите, от тях също ще се случи нов живот. Това ни беше основното мото, основното желание. Затова е и „градинар по пижама“. Защото всеки един от нас може да създаде своята малка градина, своя жив кът у дома“, отбеляза Цветелина Йорданова в предаването „По първи петли“.
Проектът, по който се прави тази инициатива, се казва „Право в целта“ и се реализира в партньорство с 11 европейски държави - Австрия, Чехия, Унгария, Ирландия, Италия, Холандия, Полша, Португалия, Румъния, Испания и Великобритания. Проектът е тригодишен, насочен е към опазването на околната среда, климатичните промени, миграцията, международните неравенства., с фокус на работа с деца и преподаватели.
Част от линията на проекта в името на това да променяме света и да го направим по-добро място за живеене и за бъдещите поколения, е инициативата „Градинар по пижама“, уточни Цветелина Йорданова.
Инициативата е свързана с Международния ден на Земята - 22 април, но няма да приключи с отбелязването му.
Закачливото заглавие дошло от това, че повечето хора в момента са у дома. „Че стоим по пижами, а пък това да засадим семенце и да го направим вкъщи, ни даде повод да измислим заглавието.“
Някои от най-добрите снимки с хаштага #градинарПоПижама #GardenerWithPijamas ще бъдат качени във Фейсбук страницата на инициативата.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.14 линейки пристигнаха днес в Лвов . Крайната им цел е фронтът в Източна Украйна. Тръгнаха преди една седмица от Мюнхен. Разстоянието е около 1200 километра . Преходът отне седем дни, защото в него участваха и около 70 любители колоезначи в етапи от по 200 километра на ден . Това са сухите факти около една от многобройните доброволчески..
Домашна атмосфера, в която бебетата получават грижа, а техните родители – спокойствие и увереност, че ще се справят. Това усещане дава пространство на осмия етаж на болницата Майчин дом , което се нарича сектор за кенгуру грижа . То е съвсем ново и първото в България. Идеята е майките и бащите на недоносени бебета да ги прегръщат, колкото време..
Пекинският университет за чужди езици е люлката на българистиката в Китай . Специалността е създадена през 1961 година , а през изминалата академична година университетът обучава 40 студенти в бакалавърската степен и четирима магистри , изучаващи български език и култура . В последната петилетка Пекинският университет за чужди езици..
Национален туристически фестивал ще се проведе на Мальовица . Второто му издание е част и от честванията за 130 години Организирано туристическо движение в България . Второ издание на Националния туристически фестивал подготвя БТС от 11 до 13 юли "До момента имаме записани над 1000 човека , но очакваме да дойдат и такива, които идват в..
"За мен днешното гласуване на ПП изглежда леко наивно , защото до ареста на варненския кмет нямаше такива сигнали, които да водят до мисълта, че ще гласуват заедно с "Величие" и с "Възраждане". Това заяви пред БНР Арман Бабикян от движение "Ние идваме": "При липса на сериозна политическа аргументация по същността на вота, това по-скоро прилича..
"Събудих се с мисълта "Честит Евровден", така го усетих и много се вълнувах за това, което се случи вчера, защото знаем колко са усилията през годините на десетки различни организации и хора". Това отбеляза пред БНР Деян Василев , управител на Moitepari.bg: "Представих си Васил Левски с неговата мисъл, че можем да бъдем равни на всички..
"Ще се опитаме предварително да направим някакъв доклад или форма на доклад - страничка с няколко основни предложения, преди започването на бюджетния цикъл и приемането на бюджета. Ние нямаме право да го правим от гледна точка, че това е право на правителството и политиците, които управляват". Това обясни пред БНР Любомир Дацов , икономист, член на..
Политическият ни елит се изгаври с народната борба срещу корупцията . Това заяви пред БНР бившият премиер Ренета Инджова, след като гръмнаха няколко..
Налице е култура на злоупотреба с т.нар. неотложност . Прокуратурата заедно с МВР прави каквото си иска, а съдът най-често като селски кмет одобрява..
60 млади учители от цялата страна обсъждат до края на тази седмица в архитектурния резерват Арбанаси какво е да си преподавател на дигитално..