„Малко странно ми звучи, защото не може на двора да хвърчат като линейки, да си играят заедно, и в следващия момент до класната стая ще си сложи маската на носа. Това е точно като безумието в градския транспорт – на спирката всички сме без маски, качваме се в рейса и се маскираме на нинджи. Ами, смешно е. Или се носи, или не се носи.“
Личните лекари ще се справят, защото имат много опит, смята д-р Крайселски.
„Нищо, че според любимите ни ръководители не сме на първа линия, ама всъщност баш ние го отнасяме, цялата първа линия. Защото никой не може да ти каже едно дете с хрема или възрастен с хрема или с кашлица от какво е болен, преди да бъде прегледан. Аз не мога да задължавам пациентите да си бръкнат в джоба, да дадат 100 лева за един PCR тест и тогава да ми дойдат в кабинета. Това е абсолютно некоректно.“
Няма ясен регламент как ще бъде платен този тест по Здравна каса, когато има човек със симптоми, подчерта д-р Крайселски. „Има една група чиновници, излизат в медиите, взимат решения, никой не се допитва до нас. Много е глупаво човек, който се е откъснал от работата с пациенти, да взима решения за всички. Може да има безкрайни познания в областта на епидемиологията, но практическите им куцат“, коментира д-р Евгени Крайселски.
Крайселски припомни, че личните лекари сами са си закупили предпазните средства. „Ние се подготвихме за наша сметка. Не че някой ни е осигурил маски, облекла, предпазни средства, дезинфектанти. Няма. Всичко си го купихме сами.“
Личният лекар разказа още как в коридорите на поликлиниката се събират по 30-40 души, сред които и много ученици „за поредното безумие, наречено здравно-профилактична карта“. Според педиатъра срокът спокойно е можело да бъде удължен и на три месеца, но на родителските срещи училищните власти го скъсявали и това води до струпване пред кабинетите.
„И тези хора – кой с маска, кой без маска, кой си я е свалил, кой си мил ръцете, кой не си е мил ръцете – те са в тесен контакт! Това, че докторът е облечен като космонавт, абсолютно по никакъв начин не решава проблема на самите пациенти.“
Цялото интервю слушайте в звуковия файл."Събудих се с мисълта "Честит Евровден", така го усетих и много се вълнувах за това, което се случи вчера, защото знаем колко са усилията през годините на десетки различни организации и хора". Това отбеляза пред БНР Деян Василев , управител на Moitepari.bg: "Представих си Васил Левски с неговата мисъл, че можем да бъдем равни на всички..
"Ще се опитаме предварително да направим някакъв доклад или форма на доклад - страничка с няколко основни предложения, преди започването на бюджетния цикъл и приемането на бюджета. Ние нямаме право да го правим от гледна точка, че това е право на правителството и политиците, които управляват". Това обясни пред БНР Любомир Дацов , икономист, член на..
" Определено имаше по-голямо напрежение във вчерашната сесия на Европейската комисия". Това коментира Ангелина Пискова , кореспондент на БНР за евроинституциите: " Ако досега сме плували в сравнително спокойни води, вече те не са толкова . Не бих казала, че е толкова опасно, че да се удавиш, но определено трябва да се внимава повече . Някак..
"Примерът с Хърватия е много важен, защото по същото време, когато имаше инфлация след приемане на еврото в Хърватия, в съседна Унгария , където си остана флоринтът и не е прието еврото, имаше по-голяма инфлация , което означава, че тази инфлация към този момент е била не вследствие на това, че Хърватия е влязла в еврозоната, а на..
Днес и утре седмокласниците могат да подават документи за участие в първо класиране за прием в гимназиите . Преди три седмици се проведе Националното външно оценяване на учениците, а в края на миналата седмица Министерството на образованието и науката публикува обобщен анализ на резултатите. Съгласно изнесените данни тази година се забелязва леко..
Анета де ла Мар Икономова , дългогодишен преподавател в Университета Екстернадо де Колумбия в Богота, историк и международен анализатор на Латинска Америка, ще представи книгите "Грипната пандемия 1918 – 1920: исторически анализ от глобалното към локалното“ и "Трансгранични гледни точки между Колумбия и Венецуела: война, мобилност и териториалност“..
" Когато се случи нещо хубаво, политиците гледат да го присвоят , да обяснят, че те са причината за хубавото, което се е случило, така че можем да благодарим за членството в еврозоната на Борисов , който ни е завел в сърцето на Европа, както и на Пеевски . Те двамата са "бащите" на членството в еврозоната. Това е поне, което разбрахме от думите на..
ПП ще подкрепи вота на недоверие срещу правителството на Росен Желязков за провала му в сектора на околната среда и несправяне с екологичната..
Глътка лимонада, усмивка и кауза, която стопля душата. Така може да се опише инициативата "Лимонада с кауза", зад която стоят не бизнесмени, а деца с..
Брюксел и влизането на България в еврозоната не гарантират пълен мандат на правителството. Другото е, че ГЕРБ и ДПС-НН имат пълен контрол на..