"От три години битуваме в Адис Абеба, в Етиопия. Безспорно много интересна страна. Случи се така, че моята съпруга беше изпратена там на работа, трябваше да я придружа. Така че имах възможност покрай нея да опозная страната, доколкото позволява това, защото Етиопия е особена държава. При едно добро стечение на обстоятелствата, при мирни времена в тази конфедерация човек би могъл да види всички най-интересни неща в рамките на две-три седмици", разказа в предаването "Нощен хоризонт" Людмил Киров, който е бил в повече от 100 държави.
Людмил Киров е архитект, собственик на галерия "Лик" в София.
"За съжаление в момента времената са малко размирни и там почти винаги има някъде тлеещи конфликти, които спъват развитието на туристическия бизнес и обикновено туристите са повече ограничени в индивидуални групи, няма такъв масов туризъм, както в Кения и Танзания“.
За Етиопия се твърди, че е люлката на човешката цивилизация и първият човек е тръгнал от там, допълни Киров.
„Етиопия е една от най-старите империи, даже единствената империя в Африка, където повечето императори са от еврейски произход. Там се намират и така наречените черни евреи - прогонени от Египет. Те бягат на юг в планините на Северна Африка, виждайки обетована земя, защото там на 3-4 хиляди метра надморска височина вирее почти всичко. Дори ако не знаеш къде си, имаш чувството, че си в Европа или някаква друга територия, не в Африка“, подчерта Киров.
В Етиопия никога не е имало масов туризъм, в мащабите, в които ние го познаваме.
"Задължително е да имате гид, който да ви води и трябва да имате охранител, защото не навсякъде е спокойно и най-малкото рискувате някъде да ви оберат. Ако ви убият, то ще бъде по случайност и може би няма да бъде насочено точно към вас някакво оръжие. Има опасности, за които човек трябва да предприеме предохранителни мерки“.
Людмил Киров сподели, че етиопското изкуство не е евтино:
"В Етиопия живописната школа е на доста високо професионално ниво и там за първи път усетих и видях лично в произведенията на повечето от артистите едно много съвременно, актуално, различно пречупване на африканския начин на живот".
Под диригентството на маестро Йордан Камджалов на 8 юли Плевенската филхармония започна Национално турне. Предвидени са 15 концерта "Музикална магия 2" в цялата страна. През 2011 година Камджалов беше избран за Музикант на годината. През 2019 година спечели в категория "Музикален проект на годината" на предаването "Алегро Виваче" на Българското..
" Не знам колко струват колите. Те не са наши . Дадени са от човек, който също е ощетен от това управление и каза, че понеже продава бизнеса си, продава всичко, ще си продаде и колите, иска да ги даде един-два месеца да се карат облепени, но това, което се случва, е, че веднъж ги спряха неоснователно от движение". Това коментира пред БНР Ивелин..
Сериозна промяна предстои в следващите месеци в регулацията на дроновете у нас . По-строги мерки за операторите на дронове предвиждат промени в Наредбата за безпилотни летателни системи и нови изисквания към центровете за обучение на пилоти на този тип летателни средства . Идва ли време, в което регулацията на дронове, ще прилича на тази,..
" Като цяло хотелиерите са поляризирани в оценката си за туризма у нас" . Това заяви пред БНР Георги Дучев - изпълнителен директор на Българската асоциация на професионалистите в мениджмънта на хотели: "Една трета от тях смятат, че той се е подобрил спрямо миналата година. Пак една трета смятат, че няма промяна и има една трета, която декларира..
Как чрез изкуство да вдъхновява младите хора към тяхното по-добро развитие - тази цел си е поставил Виолин Неделчев. Той е талантлив художник и отдаден учител по "Изобразително изкуство". В момента преподава в 143-то Основно училище "Георги Бенковски", но пътят му е свързан и с много други учебни заведения. Виолин три пъти получава..
14 линейки пристигнаха днес в Лвов . Крайната им цел е фронтът в Източна Украйна. Тръгнаха преди една седмица от Мюнхен. Разстоянието е около 1200 километра . Преходът отне седем дни, защото в него участваха и около 70 любители колоезначи в етапи от по 200 километра на ден . Това са сухите факти около една от многобройните доброволчески..
Домашна атмосфера, в която бебетата получават грижа, а техните родители – спокойствие и увереност, че ще се справят. Това усещане дава пространство на осмия етаж на болницата Майчин дом , което се нарича сектор за кенгуру грижа . То е съвсем ново и първото в България. Идеята е майките и бащите на недоносени бебета да ги прегръщат, колкото време..
Кая Иванова - хореограф и танцьор, е посветила живота си на българските народни танци . Повече от 40 години е била преподавател в Държавното..
Трябва да се обединят всички усилия, за да може да се стигне до позитивен резултат. Не е въпросът да се повтарят вотове на недоверие всяка седмица с..
След множеството дискусии и скандали около професионалната реализация на младите лекари става ясно, че и в тази област има много за ремонт - както..