"Освен колекция тя представлява и много повече като идея и замисъл, защото това е една прекрасна възможност да накараме малките детски очи да се огледат, да видят какво ни заобикаля, какво голямо разнообразие ни предлага природата и смятам, че имено това са първите стъпки към съхраняването и опазването на това разнообразие. Когато познаваме растителния и животински свят ние сме способни да го опазим", каза за БНР Габриела Петрова.
По думите ѝ учителката Радка Василева в Етрополе е успяла да провокира силен интерес в нея към биологията.
"Тя по такъв начин ни представяше информацията и уроците, които трябва да усвоим, че всички я гледахме с изключително разпалени очи. При мен това се запази и до ден днешен. След като завърших гимназията в Етрополе, попаднах в Биологическия факултет на Софийския университет и там вече наистина след срещите си с всички преподаватели разбрах, че това е моето място и искам да остана там", допълни тя в предаването „Закуска на тревата“.
Във всички хербариуми има изисквания за правилно етикетиране, изписване на наименованията.
"Самият хербарен материал трябва да бъде монтиран добре, трябва да присъстват освен лист от дадено растение и други негови части като плодове, за да се вижда за кой конкретно вид става въпрос. Местонахождение трябва да се посочи, GPS координати".
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.
Училището “Патиланско царство” в Мъртъл Бийч, щата Южна Каролина, тържествено отбелязва 24 май и краят на учебната година. Децата участваха в празничен концерт, куклен театър и имаха още много приятни преживявания заедно с родителите си. Беше отпразнуван празникът на буквите в неделното училище, създадено само преди 6 години, все още само..
Напредъкът на технологиите дава възможност за развитие на медицината, а оттам и огромна полза за хората. Всъщност става дума за човешки живот и това е безценният принос на съвременната техника и лекарски знания. Как ще се развива отделението по Нуклеарна медицина в Комплексния онкологичен център на Русе разказва кореспондентката ни Ася Пенчева в..
Над 4 милиона българи ще могат да се тестват у дома за два вида онкологични заболявания през следващите шест години. Здравното министерство обяви, че подготвя модерен скрининг за рак на маточната шийка и на дебелото черво, а целта е максимален брой хора да се прегледат, без да чакат на опашка пред лекарски кабинет. Очаква се първите тестове да..
Най-голяма полза от влизането на Хърватия в еврозоната имат големите фирми, които имат внос и износ . За тях беше много положителна крачка, защото се избягват много технически проблеми при вноса и износа. Това коментира пред БНР журналистът Диана Гласнова - българка, която от години живее в Хърватия, също е и кореспондент на БТА. За..
Бела Бенова е фотограф и пътешественик по морските фарове на Европа. Автор на книгата "По пътя на пулсиращата светлина". Няколко изложби по темата. "Връщаме лентата" точно 18 години назад, когато Бела поема на първото си пътешествие, следвайки пулсиращата светлина на българските черноморски фарове, а светлината бързо я повежда към съседна..
УНСС набира стажанти за програма "Езиков приятел" в подкрепа на деца мигранти. Стажантска програма "Езиков приятел" е насочена към студенти, които желаят да допринесат за социалната интеграция и успешното развитие на деца мигранти в България. Инициативата се реализира в рамките на проекта Language Buddy. Програмата търси мотивирани и..
София заема последното, 36-о място в международна класация на мрежата "Чисти градове" за безопасно придвижване на деца и подрастващи. Оценката ни е три пъти по-ниска дори от предпоследния в подреждането . В класацията участват големи градове и столици на държави от ЕС. Проучването "Улици за децата, градове за всички" анализира..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен..
"Да празнуваш език, който е толкова невидим и крехък , е невероятно нещо." Това каза пред БНР писателят Георги Господинов. По думите му,..