Основната цел на проект "Пл@тформа за толерантност 2.0" е разработване и прилагане на он и офлайн ресурси и образователни инструменти в защита на правата на човека, насочени към нова аудитория, които да подпомогнат обучението по права на човека и насърчат в дългосрочен план приемането на различията и многообразието от хора и образи в обществото ни.
Практическото решение е в разработването и одобрението от МОН на квалификационни курсове за кредит за учители, както и в разгръщане на съществуващата Пл@тформа към нова професионална общност, работеща пряко с деца и младежи до 29 години.
Обученията за учители се преплитат с информационна кампания, подготовката на младежи доброволци и насърчаването на местни младежки акции в защита на правата на човека. Целева група на пилотната интервенция са учителите в 4 области: Добрич, Шумен, Враца и Монтана.
„С приключването на проекта се надявам да сме разбрали, че богатството е в многообразието и че различието може да доведе само ползи. А за да приемеш тези хора, ти трябва да ги познаваш", посочи още Алкалай.
В началото на 2014-а година сдружение „Възможности без граници“, съвместно с национален център „Европейски младежки програми и инициативи“, започва изпълнението на проект Пл@тформа за толер@нтност.bg. Идеята е да се ограничи езикът на омразата и в защитата на човешките права в интернет пространството с алтернатива, която отчита важността на виртуалната реалност за младите хора и изграждаше положителен образ на различните сред нас, предоставяше допълнителна информация, възможност за консултиране и подкрепа на младежи, засегнати от речта на омразта.
Пет години по-късно крайно дясната реторика, речта на омразата и насаждането на негативни образи към различните са част от обичайното в България. Трайно присъстват в българската политическа и медийна среда, променя се единствено интензитетът на употреба спрямо различните засегнати групи. В подобна среда Пл@тформата за толерантност във версия 2.0 преживява ренесанс, отчитайки актуалните обществени процеси и нагласи към привидно различните хора.
Целта е борба с расизма, ксенофобията, словото на омразата и нетърпимостта в обществото чрез методите на неформалното образование, игровизацията и натрупването на лични трансформиращи преживявания у младите хора чрез доброволчество и активно гражданско участие в каузи и кампании.
Още по темата в звуковия файл.
С наближаването на летния туристически сезон темата за глада за кадри за сезонна заетост отново е актуална. За поредна година в Добрич се проведе трудова борса с такава насоченост, която предоставя възможност търсещи работа да се срещнат с работодатели - хотелиери, ресторантьори, концесионери на плажни ивици и др. Могат ли всички..
Столична библиотека и фондация „Глобални библиотеки – България“ организираха представяне с фокус – ролята на библиотеките в изпълнението на Стратегията за цифрова трансформация на България (2020 – 2030). Участие в събитието взеха представители на ключови за изпълнението на стратегията министерствата, както и на Столичната община. Събитието е..
Когато източният вятър премине през ума и сърцето, той носи със себе си не само думи, но и цяла вселена от значения . Какво означава един поздрав в Корея? Не е просто "Здравейте", а поклон, жест на уважение , хилядолетна традиция, предавана през поколения. Какво значи да изучаваш Кореистика? Не е просто запаметяване на йероглифи и..
В частно училище в периферията на София – в Иваняне, беше открит кабинет по изкуствен интелект. Най–доброто обяснение защо в едно училище трябва да има стая за изкуствен интелект го дават учениците. Виктор, който е петокласник и по-големите му съученици Зулфие и Васил посочват, че така или иначе децата го използват в учебния процес ...
От фондация "Искам бебе“ настояват за промяна в правилата за работа на Центъра за асистирана репродукция и за финансиране от държавата да бъдат включени и пациентите, които имат нужда от донорски генегичен материал . Това заяви председателят на фондацията Мария Янева. Тя поясни, че в началото на седмицата исканите промени са внесени и обсъдени в..
Държавата започна ремонти на домовете за стари хора. Модернизацията се прави с финансиране от Плана за възстановяване и устойчивост. Един от домовете, в които ще бъдат подобрени условията за възрастните хора, е в павликенското село Караисен. Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов даде началото на ремонта на този дом тази..
Българският енергиен и минен форум (БЕМФ), съвместно с "Клуб Сенатор", организира професионална дискусия на тема "Аргументи - "За" и "Против" добива на шистов газ в България". Участниците в дискусията излязоха с Отворено писмо. В него се посочва: Над 13 години на територията на Република България и българската акватория на..
От гледна точка на турбулентността, която може да предизвика в самата Европейска прокуратура , казусът с Теодора Георгиева е безпрецедентен. Става..
Не един, а два завода за барут са нужни на България, за да се намали рискът, сподели Емилиян Гебрев, дългогодишен производител на оръжие, в..
Няма вариант в пощите да се продава каквото и да било! Това заяви пред БНР Пламен Дончев, председател на федерация "Съобщения" към КТ "Подкрепа",..