Основната цел на проект "Пл@тформа за толерантност 2.0" е разработване и прилагане на он и офлайн ресурси и образователни инструменти в защита на правата на човека, насочени към нова аудитория, които да подпомогнат обучението по права на човека и насърчат в дългосрочен план приемането на различията и многообразието от хора и образи в обществото ни.
Практическото решение е в разработването и одобрението от МОН на квалификационни курсове за кредит за учители, както и в разгръщане на съществуващата Пл@тформа към нова професионална общност, работеща пряко с деца и младежи до 29 години.
Обученията за учители се преплитат с информационна кампания, подготовката на младежи доброволци и насърчаването на местни младежки акции в защита на правата на човека. Целева група на пилотната интервенция са учителите в 4 области: Добрич, Шумен, Враца и Монтана.
„С приключването на проекта се надявам да сме разбрали, че богатството е в многообразието и че различието може да доведе само ползи. А за да приемеш тези хора, ти трябва да ги познаваш", посочи още Алкалай.
В началото на 2014-а година сдружение „Възможности без граници“, съвместно с национален център „Европейски младежки програми и инициативи“, започва изпълнението на проект Пл@тформа за толер@нтност.bg. Идеята е да се ограничи езикът на омразата и в защитата на човешките права в интернет пространството с алтернатива, която отчита важността на виртуалната реалност за младите хора и изграждаше положителен образ на различните сред нас, предоставяше допълнителна информация, възможност за консултиране и подкрепа на младежи, засегнати от речта на омразта.
Пет години по-късно крайно дясната реторика, речта на омразата и насаждането на негативни образи към различните са част от обичайното в България. Трайно присъстват в българската политическа и медийна среда, променя се единствено интензитетът на употреба спрямо различните засегнати групи. В подобна среда Пл@тформата за толерантност във версия 2.0 преживява ренесанс, отчитайки актуалните обществени процеси и нагласи към привидно различните хора.
Целта е борба с расизма, ксенофобията, словото на омразата и нетърпимостта в обществото чрез методите на неформалното образование, игровизацията и натрупването на лични трансформиращи преживявания у младите хора чрез доброволчество и активно гражданско участие в каузи и кампании.
Още по темата в звуковия файл.
"Тогава, когато една държава се развива като модерна държава, в нейната основа е заложено образованието , а един от основните приоритети в това образование, е неговото качество ". Това отбеляза пред БНР проф. д-р на науките Стойко Стойков , инженер и полковник от запаса: "За съжаление, точно плагиатството, което придоби изключително широк..
" Много е трудна връзката с близките ми в Газа, защото нямат ток и ако успеят да си заредят телефоните, могат на седмица около 20 минути да говорят, колкото да се чуем. Положението е много тежко. Хора падат по улиците , много е тежко наистина. Даже аз имам едно видео, което показва журналист на "Ал Джазира", докато снима на живо, хора падат след..
"Продължаваме промяната" имат пълно основание да твърдят, че институциите по някакъв начин злоупотребяват по отношение на тях с правомощията си ". Това коментира пред БНР Ивет Добромирова , журналист, PR експерт: " Проблемът е, че те са част от този проблем . Те спомогнаха за това институциите да бъдат превърнати в репресивен орган и сега се..
"Творчески терминал България - Израел" е с четвърто издание сега и е обратна връзка на Международния фестивал на българското изкуство или българските изкуства "Българска душа на святата земя" . Това каза пред БНР Весела Райчинова , кореспондент на БНР в Израел: " Това не е религиозен фестивал . Това е фестивал, който беше създаден под..
"Смяната на противопоставянето от Изток-Запад на статукво-промяна дава възможност за някакъв опит за сближаване, за синхронизация, но в никакъв случай не и на някакви директни общи действия на тези политически сили, защото там различията са прекалено големи, особено между "Продължаваме промяната" - "Демократична България" и "Възраждане" . Това заяви..
Плевенска фирма изнесе данни за неплатени суми от Община Плевен по договор като подизпълнител на "Паркстрой“ . Каква е причината за тази ситуация след твърдението, че Общината няма финансови проблеми? Какво се случва с оранжерията и закупената техника на "Паркстрой“, след като управителят беше освободен от Общинския съвет, но заведе съдебни дела и..
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална субективна криза у личността ". Това обясни пред БНР Даниел Генков , криминален психолог: "Тогава, когато индивидът е изправен пред непреодолима обективна или пък субективно преживяна ситуация, която..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..