Първо трябваше да се разчистят дърветата и храстите, превзели големи пространства пред сградата, обясняват служителите на двете общински предприятия „Градини и паркове“ и „Чистота“. След това дойде ред на специалистите, които трябваше да обследват покрива, ВиК и електрическите инсталации. Сега вече е в ход изнасянето на боклуците като е направена организация за събирането и извозването им, заяви заместник-кметът Георги Титюков. Той обясни, че идеята за създаването на центъра е възникнала, в диалог с представителите на украинската общност в града, които са и основен двигател на случващото се, със средства от дарения те ще организират ремонта и обзавеждането:
"Нашите възможности за настаняване са много ограничени - много малко хотели, с много малко стаи се включиха в тази програма на правителството, ние не разполагаме с голяма база за настаняване. Това беше най-бързият и възможен вариант, защото това е общинска собственост".
От стаите на 4 – те етажа на бившето здравно заведение се изнасят легла, дюшеци, шкафове, кашони с хартия и други оставени в сградата отпадъци. Освободените помещения се мият. Работници оправят компрометирани участъци на покрива.
Кметът Здравко Димитров заяви, че първоначално само два етажа ще могат да бъдат приведени във вид за обитаване:
"Пристигат много добри хора със желание за някаква работа и да не могат да мислят за унищожените домове и близките, които воюват, децата, които остават в армията".
Мисълта за близките, останали в Украйна не напуска потърсилите убежище. Какво ще се случи с хората в Чернигов не спира да се пита Анастасия, която също от години живее в Пловдив, а сега ентусиазирано се включва в почистването. Посрещнала е тук 16 свои съграждани. Продължава обаче да недоумява как се е стигнало до всичко това:
"Моят град Чернигов е в много ужасно състояние - първите дни почти под обстрели. Вече хората трета седмица нямат ток, газ, интернет, комуникации".
Най-голяма полза от влизането на Хърватия в еврозоната имат големите фирми, които имат внос и износ . За тях беше много положителна крачка, защото се избягват много технически проблеми при вноса и износа. Това коментира пред БНР журналистът Диана Гласнова - българка, която от години живее в Хърватия, също е и кореспондент на БТА. За..
Бела Бенова е фотограф и пътешественик по морските фарове на Европа. Автор на книгата "По пътя на пулсиращата светлина". Няколко изложби по темата. "Връщаме лентата" точно 18 години назад, когато Бела поема на първото си пътешествие, следвайки пулсиращата светлина на българските черноморски фарове, а светлината бързо я повежда към съседна..
УНСС набира стажанти за програма "Езиков приятел" в подкрепа на деца мигранти. Стажантска програма "Езиков приятел" е насочена към студенти, които желаят да допринесат за социалната интеграция и успешното развитие на деца мигранти в България. Инициативата се реализира в рамките на проекта Language Buddy. Програмата търси мотивирани и..
София заема последното, 36-о място в международна класация на мрежата "Чисти градове" за безопасно придвижване на деца и подрастващи. Оценката ни е три пъти по-ниска дори от предпоследния в подреждането . В класацията участват големи градове и столици на държави от ЕС. Проучването "Улици за децата, градове за всички" анализира..
Александруполис е най-големиятград в Западна Тракия с най-голямото пристанище в региона . Градът, разположен недалеч от българската граница, предлага съчетание от крайбрежна атмосфера, достъпни цени и богати възможности за активен отдих и забавления, посочи за "Пътувай с "Хоризонт" Петрос Кириакидис – заместник-председател на туристическия сектор в..
Германия е най-добрата културна дестинация за туристите в Европа по данни на Световната организация по туризъ м. За българските туристи тя се нарежда на трето място след Гърция и Турция. Какво поддържа интереса на българските туристи към Германия и какво предстои през тази година? За това разказа в "Пътувай с "Хоризонт" Кристиян Салай –..
Какви са основните жалби на потребителите, как се извършват проверките, и какви реални санкции могат да понесат туроператори, които работят "на тъмно", посочи за БНР Игнат Арсенов, директор на дирекция "Контрол на пазара" в КЗП . Колко често се получават сигнали и жалби , свързани с туристически услуги и какви са тенденциите в броя им в последните..
Работещите в градския транспорт на София издържаха на голям обществен натиск и постигнаха исканията си . Тази позиция изрази пред БНР Калина..
Възможностите за професионално образование в Плевен ще бъдат представени днес по време на Панаир на уменията . Организатор е Община Плевен..
Фалшивите новини са за публиката без критично мислене, но критично мислене не се формира с еднопосочно подаване на информация . Това каза пред..