Това разказа превд БНР Албена Бонева от наводненото карловско село Каравелово.
Според Бонева "големите проблеми са в самата река, да си ни върне онова, което сме правили години в горите".
"Стига толкова", апелира тя за сечта в Средна гора.
"В момента над селото има готов бент от наноси, с огромни дървета. Просто трябва един по-голям дъжд, да се напълни над него един огромен язовир и той отново да залее селото."
Гражданската инициатива е учредена, за да провокира цялостна визия за проблема, защото не е достатъчно само раздаването на консерви, поясни Бонева. По думите ѝ "хидроинженер и до ден днешен няма".
В Каравелово още няма вода. Няма и поети конкретни срокове, уточни Албена Бонева.
"Целият водопровод е просто изметен, той е унищожен. Няма нито тръби, нито хора от ВиК – Пловдив, които вече да работят по въпроса. Аз съм скептична дали и следващия месец ще имаме вода. Тупа се някаква топка, шикалкави се."
Бонева пита и защо да не може да се даряват и приемат работеща битова техника втора ръка, както и употребявани дрехи.
"Имам съмнението, че някаква далавера отново се завърта с тази бяла техника."
Селото е китно и живо, с млади хора, обобщи Бонева.
"Убиците са ужасно прашни. Целите в дупки. На кметицата обаче улицата е асфалтирана."
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Десислава Костадинова и Зара Маринова през новата учебна година ще бъдат в пети клас. Те живеят в район "Аспарухово". По инициатива на Десислава бе създадена благотворителна кампания за събиране на средства за нейната съученичка Димана, която трябваше да бъде изследвана за предишното си заболяване в Турция. Десислава изработва гривнички..
За поредна година залите на Регионалния исторически музей в Русе се превръщат в занимални за децата по време на горещите летни ваканционни дни. Първото издание за тази година на "Лято в музея" приключи, но следват още две - през юли и август. Това е едно от най-желаните занимания за децата от Русе. Идеята за еко обучението сред музейните..
Ако не беше толкова страшно, би било забавно да се види шествие, в което хората водеха към бомбоубежището не само децата си, но и домашните си любимци - кучета, котки, птички в кафези, хамстери или други животни в клетки. Понякога в скривалището се струпваха повечко животинки и започнаха конфликти между тях. Медиите дълго обсъждаха участта на..
Миналия месец в Тетевен се състоя традиционната среща на ветерани алпинисти, организирана от тяхното сдружение "Мальовица" . Гости бяха Иван Вълчев, Методи Савов, Николай Петков и Кирил Досков, които през 1984 г., в рамките на българската експедиция, изкачват Еверест по Западния гребен. Подобни срещи има всяка година и са организирани от..
Най-младежкият филиал на Столичната библиотека в район "Студентски" отбелязва 10 години от създаването си с откриване на ново споделено пространство за четене, срещи и събития, литературни четения и финал на Третия шампионат по поезия на софийските училища „Млада метафора“. Един от основните приоритети на най –голямата публична библиотека в..
Във Варна беше създадено Координационен център "Зоопатрули", с цел противодействие на насилието над животните. В кварталите на града ще има представители на структурата, които ще следят да няма посегателства над бездомните животни, за които се грижат. Това разказа за "Хоризонт" Стефан Курдов. "Проведохме среща с ръководството на..
През седмицата в различни населени места във Врачанска епархия посрещат икона с чудотворните мощи на свети Никифор Прокажения . Камбаните на храм "св. Николай" във Враца огласиха пристигането на светинята в престолния за епархията град в понеделник сутринта. Във вторник иконата беше в Мездра, вчера в Бяла Слатина, днес ще бъде в Кнежа, в петък..
Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..