Това разказа превд БНР Албена Бонева от наводненото карловско село Каравелово.
Според Бонева "големите проблеми са в самата река, да си ни върне онова, което сме правили години в горите".
"Стига толкова", апелира тя за сечта в Средна гора.
"В момента над селото има готов бент от наноси, с огромни дървета. Просто трябва един по-голям дъжд, да се напълни над него един огромен язовир и той отново да залее селото."
Гражданската инициатива е учредена, за да провокира цялостна визия за проблема, защото не е достатъчно само раздаването на консерви, поясни Бонева. По думите ѝ "хидроинженер и до ден днешен няма".
В Каравелово още няма вода. Няма и поети конкретни срокове, уточни Албена Бонева.
"Целият водопровод е просто изметен, той е унищожен. Няма нито тръби, нито хора от ВиК – Пловдив, които вече да работят по въпроса. Аз съм скептична дали и следващия месец ще имаме вода. Тупа се някаква топка, шикалкави се."
Бонева пита и защо да не може да се даряват и приемат работеща битова техника втора ръка, както и употребявани дрехи.
"Имам съмнението, че някаква далавера отново се завърта с тази бяла техника."
Селото е китно и живо, с млади хора, обобщи Бонева.
"Убиците са ужасно прашни. Целите в дупки. На кметицата обаче улицата е асфалтирана."
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Елтън, Джон, Йоко и белите орхидеи. Приказка за музиката и семейството Връщаме лентата в радиото назад. На една и съща улица в съседни кооперации порастват братята Димитър и Иван Милеви и братята близнаци Александър и Константин Петрови. Баба им ги нарича "Кокосашо" . Големия Бъндарак ги надушил, че са "нечувани..
Разказ за три премахнати творби - разрушени, замазани или свалени от изложбените зали. Това представя изложбата " Забранено изкуство ", която е изследователски проект на куратора Ралица Герасимова. Разглеждат се три случая на цензура: унищожената изложба „Терен и конструкции” на Веселин Димов, представена във Варна през 1982 г.,..
В седмицата, в която БНР отбелязва 90-годишнината си, ви срещаме с наши верни слушатели. "С радиото заспивам", по този начин Георги Костодинов - писател от Чипровци, определя връзката си с Българското национално радио. "От малък слушам радио, дори и сега - на 60 години съм", настоява поетът, който споделя, че е от по-старото поколение..
"Архитектурата е моята професия, хоби и съдба" , казва Арсения Христова, която е завършила е архитектура в УАСГ в София точно преди 50 години. Кариерата й започва в България, но след това професията я води в различни точки на света - първо в Алжир, след това в Белгия . Случва се така, че след природни бедствия - земетресение и наводнение,..
Първите три заложнички от втората от началото на войната, обменна сделка между Хамас и Израел вече са на свобода . Те бяха разменени за палестински затворнички. Вертолет докара вече бившите, заложнички до площадката на покрива на болница Шиба - най модерната и оборудвана със съвременна техника в Израел . Още три болници посрещнаха освободени..
Кой, ако не радиото, да ви направи свидетел на променящите съдбата на България събития. За 90 години се е случило много и много ефир е минал, с историята - такава, каквато е създавана от силните на деня. И ако след десетилетия някои биха нарекли ефира "плод на пропаганда", парадоксално – именно същите тези архиви след десетилетия остават като..
В студените дни и нощи хората без дом имат възможност да бъдат настанени в кризисните центрове на Столичната община. При желание могат да останат в тях до 6 месеца. Три са кризисните центрове в София , с общ капацитет 570 места към днешна дата, като има възможност да бъдат открити още. Дежурството на един от мобилните екипи, които..
"Без да се пипат данъци, няма как да се запълни дупката в бюджета. Няма как да се влезе в 3% дефицит, без да се наложат непопулярни мерки "...
Мария Тенева – директор на дирекция ''Сигурност'' в Столична община сподели за БНР: "В момента всички сили на пожарната, на полицията и 3 екипа..
Трябва да си мъж и то издръжлив мъж, условията в тези страни като Йемен не предполагат масирано присъствие на жени , сподели бившият и последен..