Интер си осигури място сред първите 4 отбора в първенството

Интер - Аталанта

Интер отбеляза два гола в рамките на първите три минути, но след това трябваше да се бори, за да победи Аталанта с 3:2 у дома, което гарантира на тима място в челната четворка в италианското футболно първенство. Отборът на Симоне Индзаги е втори в класирането с 69 точки, осем пред Аталанта, който заема пето място кръг преди края на сезона. Лацио, който е на трето място, изостава с една точка от Интер преди двубоя срещу Кремонезе по-късно днес.

След мача Индзаги записа с похвали своя отбор. "Много съм щастлив! Поздравих футболистите, защото тази вечер беше може би най-важната от последните 18 мача за 47 дни. Те правят всичко за мен, опитахме се да не слушаме това, което се говори и работихме здраво", каза той пред "Скай Спорт Италия".

Интер започна отлично двубоя и Ромелу Лукаку отбеляза първия гол след само 39 секунди. Николо Барела удвои преднината две минути по-късно. Това беше първи път от повече от 82 години, когато Интер отбелязва два гола в първите три минути в мач от Серия А. Домакините дори можеха да вкара и трети преди десетата минута, но попадение на Хакан Чалханоглу беше отменено заради засада. Аталанта постепенно се съвзе от шока, а Расмус Хойлунд и Теун Коопманейрс имаха шансове, които накараха вратаря Андре Онана да покаже качества. Марио Пашалич намали резултата в 36-ата минута, възползвайки се от неуспешно изчистване на топката.

Интер отново доминираше след полувремето и Лаутаро Мартинес отбеляза отблизо 13 минути преди края, за да направи 3:1. Лукаку беше автор на асистенцията за гола. Аталанта върна още едно попадение в първата минута на добавеното време, след като след пряк свободен удар на Луис Муриел топката срещна стената, а последващият удар рикошира в напречната греда и влезе в мрежата зад Онана. Финалистите в Шампионската лига обаче удържаха победата и сега им остава един мач от първенството срещу Торино, преди да се изправят срещу Манчестър Сити в Истанбул на 10 юни.

"Всички знаем, че Манчестър Сити е най-силният отбор в света. Те са фаворити, но ние дадохме всичко от себе си, за да стигнем до тук и ще дадем всичко от себе си и във финала", коментира Индзаги.

20. Сампдория  37  3 10 24  24:69  19 - изпаднал
*От актива на Ювентус са отнети 10 точки заради административно наказание.

По публикацията работи: Илиян Христов

30 пилоти ще участват в първото състезание по офроуд в Северозападна България

Състезание по траялен офроуд ще се проведе следващата събота и неделя, 5 и 6 октомври, в монтанското село Мърчево. Проявата се организира за първи път на това място. 30 пилоти от цялата страна, и екипаж от Гърция, са заявили участие в проявата.  Състезанието е част от организацията за провеждане на европейско първенство по траялен офроуд в България..

публикувано на 02.10.24 в 13:46
Илия Груев-младши

Националът Груев с контузия в Англия

Футболистът на Лийдс Илия Груев получи контузия в коляното и бе сменен още в 19-ата минута по време на гостуването на Норич (1:1) в осмия кръг на Чемпиъншип. Българинът получи медицинска помощ на терена, но не успя да продължи участието си в мача. Подробности за състоянието засега не се съобщават. Груев е сред избраниците на националния селекционер..

публикувано на 02.10.24 в 06:19
Борусия вкара 7 гола на Селтик.

Гръмки победи за Дортмунд, Барселона, Сити, Интер и Брест в ШЛ

Борусия (Дортмунд) постигна гръмка победа със 7:1 над шотландския първенец Селтик (Глазгоу) и вече има 6 точки, както и най-добра голова разлика 10:1 след първите девет мача от втория кръг на Шампионската лига. Хеттрик за жълто-черните от Дортмунд постигна Карим Адейеми, а два гола добави лятното попълнение Серху Гираси. По веднъж се разписаха Емре Джан..

публикувано на 02.10.24 в 06:13
Арсенал - ПСЖ  2:0

Резултати от втория кръг в основната фаза на Шампионската лига

Резултатите в 9-те мача от втория кръг на основната фаза на Шампионската футболна лига: Залцбург - Брест  0:4 Щутгарт - Спарта Прага  1:1 Арсенал - Пари Сен Жермен  2:0 Леверкузен - Милан   1:0 Барселона - Йънг Бойс    5:0 Дортмунд - Селтик   7:1 Интер - Цървена звезда   4:0 ПСВ Айндховен - Спортинг Лисабон   1:1 Слован Братислава - Манчестър..

публикувано на 01.10.24 в 23:54
Президентът на федерацията Илияна Раева.

Федерацията извади Елвира Краснобаева от националния отбор

Федерацията по художествена гимнастика реагира със съобщение за желанието на Елвира Краснобаева да не се състезава за България, изтъквайки като причина семейни обстоятелства, потвърдено писмено от нейната майка и законен представител Александра Чернишева,  Гимнастичката Елвира Краснобаева отказа да се състезава за България, сменя националността си..

публикувано на 01.10.24 в 16:10
Станислав Митков спечели сребърен медал на СП по таекуондо при младежи

Станислав Митков спечели сребърен медал на СП по таекуондо за младежи

Станислав Митков спечели сребърен медал на световното първенство по олимпийско таекуондо за младежи и девойки, което се провежда в Корвя. Състезателят на ВенциславСоколов отстъпи с 0:2 рунда във финала в категория 63 килограма пред  корееца Джунг Джебин. Преди да стигне до двубоя за титлата представителят на клуб „Ахил“ записа 5 победи – над Кога..

публикувано на 01.10.24 в 13:24