За поредна година в детска градина 96 „Росна китка“ се проведе спортен празник с участието на родители и деца. Събитието премина под мотото „Печелят най-добрите“ и тази година бе посветен на Европейския ден на спорта в училище. Беше отбелязана и 45-ата годишнина от създаването на детската градина.
Празникът беше открит с атрактивното и професионално изпълнение на женска тройка по спортна акробатика към спортен клуб ЦСКА, който работи съвместно със спортна школа София. На вниманието на всички гости Виктория Събева, Никол Инчовска, София Рожнова и техните треньори Даниела Велчева и Диана Чакалова представиха едно от своите съчетания.
Мероприятието е част от инициативата “Най-активно учебно заведение на България 2023”. То продължи със състезателна игра, в която деца от двете трети групи дадоха пример на всички, колко важно е да събираме разделно отпадъците и да се грижим за нашата планета Земя.
След това децата от първа група показаха своите артистични заложби, а вторите групи, че владеят прецизно бързина, точност и съобразителност в състезателни игри. Най-добрите футболисти от четвърта група пък се проявиха със завидни умения в дрибъла и вкарването нa голове в любимата им игра – футбола. Най- големите възпитаници в детската градина се бориха като истински състезатели, за да спечели техният отбор.
Забавленията продължиха с две игри, в които с голям ентусиазъм и всеотдайност родителите показаха, че са част от дейностите в детската градина, включвайки се в индивидуалните и екипни игри със своите деца.
Кулминацията на мероприятието се оказа последната игра, в която родители, учители и деца премериха сили в дърпането на въже.
За всички групи бяха подготвени награди, както и за най-активните и атрактивни родители. Директорът Татяна Радева закри празника, като отправи благодарствени слова към всички гости, родители, служители и деца от детската градина и загатна, че предстоят още такива емоционални и сплотяващи ни събития.
Репортаж от спортния празник чуйте в звуковия файл.
Елтън, Джон, Йоко и белите орхидеи. Приказка за музиката и семейството Връщаме лентата в радиото назад. На една и съща улица в съседни кооперации порастват братята Димитър и Иван Милеви и братята близнаци Александър и Константин Петрови. Баба им ги нарича "Кокосашо" . Големия Бъндарак ги надушил, че са "нечувани..
Разказ за три премахнати творби - разрушени, замазани или свалени от изложбените зали. Това представя изложбата " Забранено изкуство ", която е изследователски проект на куратора Ралица Герасимова. Разглеждат се три случая на цензура: унищожената изложба „Терен и конструкции” на Веселин Димов, представена във Варна през 1982 г.,..
В седмицата, в която БНР отбелязва 90-годишнината си, ви срещаме с наши верни слушатели. "С радиото заспивам", по този начин Георги Костодинов - писател от Чипровци, определя връзката си с Българското национално радио. "От малък слушам радио, дори и сега - на 60 години съм", настоява поетът, който споделя, че е от по-старото поколение..
"Архитектурата е моята професия, хоби и съдба" , казва Арсения Христова, която е завършила е архитектура в УАСГ в София точно преди 50 години. Кариерата й започва в България, но след това професията я води в различни точки на света - първо в Алжир, след това в Белгия . Случва се така, че след природни бедствия - земетресение и наводнение,..
Първите три заложнички от втората от началото на войната, обменна сделка между Хамас и Израел вече са на свобода . Те бяха разменени за палестински затворнички. Вертолет докара вече бившите, заложнички до площадката на покрива на болница Шиба - най модерната и оборудвана със съвременна техника в Израел . Още три болници посрещнаха освободени..
Кой, ако не радиото, да ви направи свидетел на променящите съдбата на България събития. За 90 години се е случило много и много ефир е минал, с историята - такава, каквато е създавана от силните на деня. И ако след десетилетия някои биха нарекли ефира "плод на пропаганда", парадоксално – именно същите тези архиви след десетилетия остават като..
В студените дни и нощи хората без дом имат възможност да бъдат настанени в кризисните центрове на Столичната община. При желание могат да останат в тях до 6 месеца. Три са кризисните центрове в София , с общ капацитет 570 места към днешна дата, като има възможност да бъдат открити още. Дежурството на един от мобилните екипи, които..
"Без да се пипат данъци, няма как да се запълни дупката в бюджета. Няма как да се влезе в 3% дефицит, без да се наложат непопулярни мерки "...
Мария Тенева – директор на дирекция ''Сигурност'' в Столична община сподели за БНР: "В момента всички сили на пожарната, на полицията и 3 екипа..
Трябва да си мъж и то издръжлив мъж, условията в тези страни като Йемен не предполагат масирано присъствие на жени , сподели бившият и последен..