Не съм любител на криминалните хроники, още повече във вида, в който в днешно време националната телевизия ни занимава от сутрин до вечер на първо място с криминалните новини - кой кого е убил, мисля, че това не е правилно", каза за "Графити по въздуха" Димитър Вълчев, адвокат, композитор, текстописец, певец.
"Казвам това, защото за едно общество, което искаме да бъде на ниво, хората да бъдат на ниво, с мнение по въпросите, е много важно те да бъдат запознати добросъвестно, не само от една гледна точка. И трябва да има и добрите новини. Защото публиката се и възпитава. Така е и в музиката, допълни Вълчев.
По думите му дори в поднасянето на криминалните, на лошите новини трябва да има някакъв вкус, някаква мярка, иначе няма да стигнем до добри резултати.
Вълчев сподели още, че добрият адвокат трябва да съумява да се докосва до различните страни на предмета на делото, тъй като заинтересованите лица са се вторачили в нещо, което е в центъра на масата, гледа го едната страна, от другата другата, прокурор, ако има също, съдията трябва да вземе решението.
"И адвокатът трябва да има усет за позицията на всичките тези страни, включително и за интереса на клиента, който представлява. За да може да намери най-доброто и вярното решение, което трябва да поднесе на съда и да го убеди, че неговото решение е правилно.
Тук вече е въпрос на личен подход, ако ти размахваш "едно канче" и с него удряш по "главата на съдията" и казваш "Законът това казва, законът онова казва", не очаквай добър резултат!
Човек винаги трябва да държи сметка, че стоящият срещу него иска сам да вземе решение! А не някой да му го "набива отвън", колко той е прав, посочи още Димитър Вълчев.
Според Вълчев в днешното настървено време, в което често влизаме с "бутонките", за всеки от нас трябва на първо място да свети едно име и това име се казва "България".
"Националният интерес е този, който трябва да ни обедини, а България е над всичко, обобощи адвокат Димитър Вълчев.
Още по темата в звукавия файл.
България се възползва от максимално отлагане – с 2 години, на санкционния режим, свързан със социалната условност, въведен с европейски правила, които касаят директните плащания в земеделието. От началото на тази година обаче санкции вече могат да се налагат. Социалната условност е спазване на трудовото законодателство, обвързана с получаване..
Да върнат станцията за измерване на чистотата на въздуха на Орлов мост ! Това призова в интервю за БНР Стефан Димитров, създател на проекта airbg.info . " Държавата продължава да не иска да купи в София някакви датчици - на техните станции в златния стандарт на Световната здравна организация - и не иска да измерва, и не иска да ни..
Добрите хранителни навици трябва да се създават от детството. Това препоръча в интервю за БНР специалистът диетолог доц. д-р Мария Николова. Храни се по-малко и се движи повече - така тя формулира добрия баланс, като даде пример с традицията в Австрия да създават навици у подрастващите на по-умерено хранене и по-високо ниво на движение...
Наличието на изкуствен интелект налага да измислим нови дефиниции за това какво е интелект и интелигентност . Това мнение изказа пред БНР Мариана Тодорова, футуролог в Института по философия и социология на БАН. "Open AI направи голяма рекламна кампания 12 дни преди Коледа, в която твърдеше, че се демонстрират способностите на последния..
Изпращаме успешна година за криптопазарите , с над двойно покачване на цената на биткойн. Това каза пред БНР Валентин Михов, лектор за криптопазарите във Финансовата академия. След избирането на Доналд Тръмп се очаква обръщане на 180 градуса на политиката на САЩ и регулаторните органи към този актив , в противовес с рестриктивната..
235 хиляди лева са нужни, за да започне ремонта на читалище „Отец Паисий“ в село Извор. От края на 2023 г. ръководството на читалището по всевъзможни начини се опитва да събере необходимите средства. Събраната сума до момента е около 40 хиляди лева. Кампанията за набиране на средства продължава, така че който желае може да направи дарение от 2..
Изпращаме нелоша година за пазара на труда. Безработицата остава сред най-ниските от началото на промените - 5.16 на сто за ноември. Забавя се ръстът на заплатите, като за догодина се очаква да е от порядъка на 9-10%. Тази картина на трудовия пазар очерта в интервю за БНР Георги Първанов, експерт по човешки ресурси, член на УС на Българската..
Полезното за държавата е да се сформира редовно правителство. Тепърва ще разбираме какво означава Шенген на всички нива. Това мнение изрази пред..
В края на 2024-та година Синдикатът на административните служители "Подкрепа" започна национална кампания под наслов "Нашият глас за отнетия клас!" с..
1007 са мъртвите птици след новогодишната нощ в Копривщица . Това съобщи за БНР Христина Клисурова от спасителния център на "Зелени Балкани"...