Валенсия и Реал завършиха 2:2 в мач с инфарктен край

Бразилецът Винисиус Жуниор отбеляза два гола при равенството на Реал (Мадрид) срещу домакините от Валенсия - 2:2 в двубой от 27-ия кръг на испанската Ла Лига. Гостите от Мадрид наваксаха изоставане от две попадения, а краят на мача бе белязан от хаотични събития след като съдията Хесус Хил Мансано не призна гол за Реал, реализиран след последния му сигнал.

Реал (Мадрид) остава лидер във временното класиране в испанския футболен шампионат с 66 точки, а вторият Жирона има 59 и мач по-малко. Тимът на Валенсия записа второ поредно равенство с 37 точки се намира на девета позиция.

23-годишният Винисиус се завърна на стадиона, където преди година бе обиждан на расистка основа, а сега бе освиркван от местните фенове при всяко докосване на топката.

Реал изглежда държеше събитията под контрол в началото на срещата, но Валенсия поведе с 1:0 след гол с глава на Уго Дуро в 27-ата минута. Домакините натрупаха самочувствие и само три минути по-късно увеличиха преднината си. Украинският нападател Роман Яремчук се възползва от грешка на Дани Карвахал, овладя топката и реализира за 2:0 в 30-ата минута.

Винисиус Жуниор намали пасива на мадридчани с удар от близко разстояние след центриране на Карвахал за 1:2 в петата минута на добавеното време на първата част.

След почивката гостите отново имаха превъзходство, а Винисиус и Джуд Белингам пропуснаха изгодни възможности за гол, преди бразилецът отново да се разпише във вратата на Валенсия, правейки резултата 2:2 в 76-ата минута след асистенция на Брахим Диас.

Домакините получиха дузпа във втората минута на добавеното време на мача, но след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР реферът прецени, че няма нарушение на Фран Гарсия срещу Дуро и промени решението си.

В деветата минута на добавеното време Джуд Белингам вкара топката във вратата на Валенсия след като я отклони с глава след центриране на Лука Модрич, но съдията Хесус Хил Мансано бе дал сигнал за край на мача преди удара на англичанина. За протестите си срещу непризнатия гол Белингам бе изгонен с директен червен картон.

"Какво да кажа... няма много за казване. Случи се нещо безпрецедентно", заяви старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти пред телевизия Movistar Plus относно решението на рефера да даде край на мача преди атаката на гостите да е приключила.

Лудогорец с първа точка в Лига Европа, пропусна дузпа в Пилзен

Лудогорец спечели първата си точка в тазгодишното издание на турнира Лига Европа, след като направи 0:0 при гостуването си на чешкия Виктория Пилзен. Двубоят на "Стадион места Пилзне" бе много равностоен, но най-добрият шанс за гол за бе за българския тим, който пропусна дузпа в 52-рата минута, когато капитанът Якуб Пьотровски стреля слабо и..

публикувано на 04.10.24 в 00:00

Резултати от Лига Европа и Лига на Конференциите (ОБНОВЕНА)

Резултати от днешната програма на Лига Европа и Лига на Конференциите: Мачове от втория кръг в Лига Европа: Ференцварош (Унгария) - Тотнъм (Англия) - 1:2 Хофенхайм (Германия) - Динамо Киев (Украйна) - 2:0  Лацио (Италия) - Ница (Франция) - 4:1  Макаби Тел Авив (Израел) - Мидтиланд (Дания) - 0:2 Олимпиакос (Гърция) - Спортинг Брага (Португалия) -..

публикувано на 03.10.24 в 21:57

Загорчич обяви група от 20 души за домакинството на Черно море

Треньорът на Славия Златомир Загорчич определи група от 20 футболисти за домакинството на Черно море. В нея след лечение на лека контузия се завръща Кристиян Стоянов. Ертан Томбак и Владимир Николов продължават да имат травми. Мачът на стадион "Александър Шаламанов" от 11-ия кръг на елитното ни футболно първенство е в петък, 4 октомври, от..

публикувано на 03.10.24 в 21:16

Клубове, състезатели и родители протестираха срещу ръководството на водната топка

Очаква се министърът  да се срещне и с досегашния председател на федерацията Дарий Дановски. Той предварително изрази отношение към днешния протест, че с него въвличат децата в защита на частни интереси.

публикувано на 03.10.24 в 18:07
Елвира Краснобаева

Елвира Краснобаева: Решението ми да напусна България не е свързано с гимнастиката

"Доста е трудно решение, но то по принцип няма нищо общо с федерацията по художествена гимнастика. Има друга причина - по семейни обстоятелства се местим.  Истината е, че ще се състезавам за Армения. Трябваше ни вариант, в който да можем да живеем в Русия и го намерихме – ще живея и тренирам в Русия, но ще представям Армения. Решението ми не е..

публикувано на 03.10.24 в 12:05

Виктория (Пилзен) - Лудогорец пряко по програма "Хоризонт"

Отборът на Лудогорец гостува тази вечер на чешкия Виктория в Пилзен в мач от футболния турнир Лига Европа. Срещата е от втория кръг на основната фаза, на втория по сила турнир на континента и ще бъде предавана по програма "Хоризонт" на БНР след новините в 22 часа. "Орлите" загубиха в Разград с 0:2 от Славия (Прага) в първия двубой, след което..

публикувано на 03.10.24 в 06:22
Игор Йовичевич

Игор Йовичевич: Тук сме, за да победим

Старши треньорът на Лудогорец – Игор Йовичевич, даде пресконференция преди двубоя срещу Виктория в Пилзен, в мач от втория кръг на основната фаза на турнира Лига Европа.  Хърватинът демонстрира оптимизъм, като смята, че разградчани са готови за победа. „Първите ми впечатления от организацията в клуба са много добри. Тя е на много високо европейско..

публикувано на 03.10.24 в 05:51