Няма българин по света, който на първи март да не се закичи с мартеница. Няма българско училище, където малките сръчни ръце на децата да не усукват белите и червени конци и да не запознават с традицията своите чуждестранни приятелчета. Три поколения българи запретнаха ръкави в първомартенската работилница на българското училище към посолството в Лондон. Те се потрудиха да спазят бяло-червената българска традиция, като изработиха с желание и много настроение прекрасни мартенички.
Ентусиазмът тази година бе още по-голям, защото всички тези мартенички ще бъдат разпродадени с благотворителна цел, а средствата ще отидат отново за малките им приятели със специални потребности от Карин дом в град Варна. За тях с много любов децата проведоха ежегодната Коледна акция за набиране на средства. А сега, заедно с Българския Лондонски хор, ръководен от Десислава Стефанова, преподавател по народно пеене в училището, продължиха тази акция, за да дарят още повече усмивки и надежда на децата от Карин дом.
Мартеничките бяха разпродадени на концерта на Българския Лондонски хор, на 27 февруари.
От Лондон отиваме в Испания в Асоциация „Хан Крум“, Кастельон. Основната й цел е интеграция на българите там. Председателят на асоциацията Йорданка Данова разказва, как те поддържат българската първомартенска традиция.
Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
6 февруари е важна дата в историческата хроника на Националната художествена академия в София. На този ден през 1896 година княз Фердинанд подписва..
Неволята често се оказва най-добрият, макар и труден учител. Именно чрез нея изграждаме по-дълбоко разбиране за себе си, за околните и за важността на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg