Това беше удар в сърцето на Европа. Още един път ни доказва, че светът се промени – много повече рискове, радикализацията и ислямизмът присъстват навсякъде. Трябва да сме готови за този свят. Това означава работа на службите за сигурност, това значи обществото да има по-голяма чувствителност към този риск. Това означава и да сме обединени в защита на нашите ценности и начин на живот.
Атаката беше тест за това доколко след парижките атаки имаме по-добра система за защита на нашите служители. Евакуирахме три сгради, защото те бяха над метростанцията. Една от тях на службата по селско стопанство все още е затворена, защото се опасяваме от структурни проблеми в основата на сградата, каза още Георгиева.
Огромна част от тях са родени тук в Белгия или във Франция, или в някоя от другите страни на Европейския съюз. Защо се получава така, че ние не виждаме ранните признаци на тази омраза, която ги води към това да разрушават щастието, да отнемат живота на невинни хора? Проблемът се състои от три части. Първата е външната политика – това, което става в страните, заразени от конфликти. Трябва да говорим за стабилизиране на тези страни, както и за помагане на хората, които са се оказали в беда в резултат на тези войни. Втората е вътрешни граници, система за безопасност. Третата е обществото да бъде готово да живее в този нов свят.
Цялото интервю на кореспондента на БНР в Брюксел Никола Миладинов с Кристалина Георгиева можете да чуете в звуковия файл.
"Началото на 17 век в Холандия започват първите търгове на изкуство, продажбите там не са случайни, твърде често хората, които купуват имат връзка...
Първи частен музей на изкуството и порцелана отвори врати в дома на художници във великотърновското Ново село. Всъщност това е колекцията на Даниела и..
На днешния 16 януари, в ефира на "Нашият ден" отдаваме почит на една от най-ярките фигури в българската литература – Алек Попов. Роден на тази дата през..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg