Щедро надарената с образи, сюжети и страсти античност разпростира идеите си из почти всички следващи епохи в изкуството. Оперната сцена е особено благодатна за античните персонажи – богове и герои шестват там, особено изобилно в бароковата и класическа опера. Камерната музика е като деликатно ехо на митологичните страсти.
Анакреон или преклонението пред силата на словото на големия античен поет, олимпийският виночерпец Ганимед, свитата на великия тракийски певец Орфей, нежната флейта на страховитото горско и планинско божество Пан, тайнствената вейла, скандинавското божество, което е почти сродно на нашата самодива – тези образи ще се мяркат в „Звуковите хроники“, озвучени музикално от Шуберт, Волф, Дебюси, Пуленк.
понеделник, 27 ноември, от 17.30 часа
Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
6 февруари е важна дата в историческата хроника на Националната художествена академия в София. На този ден през 1896 година княз Фердинанд подписва..
Неволята често се оказва най-добрият, макар и труден учител. Именно чрез нея изграждаме по-дълбоко разбиране за себе си, за околните и за важността на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg