Тя потвърди позицията на Съвета на Европа, че ратифицирането на документа само би спомогнало за борбата срещу насилието срещу жени и с домашното насилие в България.
„Към този момент не можем да дадем оценка на решението на Конституционния съд, защото още не сме запознати с аргументите от това решение на съда. Не бихме могли да коментираме възможните последствия, но оставаме на позицията, че ратифицирането на Конвенцията би било от голяма полза за българските жени, би помогнало да отстояват правата си и да се борят срещу насилието срещу жени и домашното насилие в България“.
До момента 32 държави са ратифицирали Истанбулската конвенция, като последно това направи през юни Гърция, където документът влиза в сила от 1 октомври.Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
6 февруари е важна дата в историческата хроника на Националната художествена академия в София. На този ден през 1896 година княз Фердинанд подписва..
Неволята често се оказва най-добрият, макар и труден учител. Именно чрез нея изграждаме по-дълбоко разбиране за себе си, за околните и за важността на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg