Първоначално в Босилеград имало и недоволни, но в момента повече хора ги приемат и дори се радват. Някои от настанените семейства вече записват децата си да учат в местното училище.
Лично кметът на Босиглеград Владимир Захариев ги поканил преди две години, при ескалацията за кризата с мигрантите. Общината е положила много усилия за създаване на добри условия, за тяхното оставане.
Кметът обясни, че е извършен ремонт на Здравния дом, с подкрепа на посолството на САЩ, а от града са дали още по-голяма сума за “спешна първа помощ“.
Мигрантите обитават бившия Здравен дом, те живеят като на общежитие, и на хотел и пребивават безплатно. Кметът разказа, също така, че са получили линейки от МОМ и поясни още, че “градът е признат за един от градовете, които най-добре са приели мигранти„.
Населението на Босилеград ги възприема съвсем нормално, като “мирни хора“.
За разлика от България, например с Кюстендил, където преди месеци намерението софиянец да наеме част от бившия обувен завод, предизвика остри реакции сред общинските съветници, че е лоша перспектива в града да се заселят бежанци.
В петък, 24 януари в родните киносалони влиза българският игрален филм "Клас 90". Сюжетът събира съученици 33 години след завършването на средното им..
На днешния 21 януари отбелязваме 146 години от смъртта на Любен Каравелов – революционер, поет, журналист и енциклопедист, оставил дълбока следа в..
В рубриката "Културни събития от деня" обръщаме внимание на предстоящото откриване на изложбата на Иван Нинов в арт галерия Vejdi. Тя ще бъде открита на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg