Приемната грижа не е непозната у нас, тъй като се развива повече от 10 години, а процентното съотношение население и брой приемни родители общо за страната е добро.
Това коментираха участниците в 5-ата среща на експерти от 28-те центъра по проекта "Приеми ме", която започна днес в Кюстендил.
На нашите географски ширини родителството не е на най-високо ниво, след като има проява и на агресия, на немърливост, непосещаване на училище, прехвърляне на топката между училище и родители и т.н., се каза на форума. Кой може да е приемен родител според ръководителя на проекта Огнян Христов:
"Когато в системата влезе изоставено и претърпяло насилие в семейството си дете, за него се търси подходящия приемен родител. От приемният родител не можем да очакваме да е пенкелер. Един от слабите моменти в развитието на приемната грижа е отглеждането на деца с увреждания. Хората имат естествен първоначален стрес, когато им предложиш да отглеждат дете с увреждания, с чувството, че няма да се справят, много им е трудно", заяви Христов.
В петък, 24 януари в родните киносалони влиза българският игрален филм "Клас 90". Сюжетът събира съученици 33 години след завършването на средното им..
На днешния 21 януари отбелязваме 146 години от смъртта на Любен Каравелов – революционер, поет, журналист и енциклопедист, оставил дълбока следа в..
В рубриката "Културни събития от деня" обръщаме внимание на предстоящото откриване на изложбата на Иван Нинов в арт галерия Vejdi. Тя ще бъде открита на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg