Работата в екип е като работата в една голяма и тъмна празна стая. В нея в кръг са наредени няколко души, а между тях се върти фенер. Щом фенерът спре, той моментално насочва светлината си към конкретен човек. Отговорността на този човек е да завърти отново фенера, за да може и работата да продължи своя кръг. Така описва движещата сила в киното, а именно – екипа, музикалният режисьор Павлин Иванов, познат на всички като Bashmotion.
Неговото име стои зад голяма част от музикалните клипове, правени у нас. Някога това е било водещото за него. Сега е просто част от цялото. Важното е крайният резултат да е добър, във въздуха да витае усещането за лекота, всички да са с усмивка на лице и доволни от направеното.
Павлин винаги се е ръководил от едно – от това, че харесва работата си, дори когато тя е била просто една красива мечта. Той има виждане за света, в който иска да живее и работи, и обича да говори за това, поне с такова впечатление остана екипът на „Време и половина“ след разговора си с него.
В звуковия файл ще намерите съвети за това как да постъпите, ако искате да се захванете с бизнес, независимо какъв е той. Ще разберете и колко е уютно в студиото на родното радио. Павлин гостува за първи път в него и по всичко изглежда, че видя благодатна локация за снимки. За това как да действате, когато откриете вашето нещо също можете да чуете във файла. Или пък просто слушайте как определяният за един от емблематичните режисьори на нашата музикална сцена, носител на четири награди за „Режисьор на годината“, се радва на хубавото време. От вас зависи какво от казаното от него ще остави отпечатък в съзнанието ви.
Дни преди датата 19 февруари, когато българите честват годишнината от обесването на Апостола на свободата, отдаваме почит на неговите живот и дело. За отговорността да си наследник на Васил Левски в "Нашият ден" говори Христина Богданова , една от наследниците му, която прави много да не бъде делото му забравено, а паметта за него изкривена...
С Мила Искренова , гост в "Нашият ден", разговаряме за танца, българската културна сцена и темите, които я вълнуват. Повод за разговора е 65-годишнината на водещия хореограф в съвременния танц, един от посланиците на културата в инициативата на БНР. Освен хореограф на известни български танцови групи, Искренова е и автор на книгите "Радостта..
Регионалният археологически музей в Пловдив всеки месец организира "Срещи с археологията", насочени специално към хора в пенсионна възраст. Февруари е месецът на любовта и виното, но и на археологията, затова днес ще се състои среща, посветена на траките и виното. Екатерина Илиева, експерт изложби и събития в Регионалния археологически..
6 февруари е важна дата в историческата хроника на Националната художествена академия в София. На този ден през 1896 година княз Фердинанд подписва указа за основаването на Държавното рисувално училище . Така започва началото на една от най-значимите институции в културната история на България, която изиграва решаващо въздействие върху..
Наградата на София, която връчва Столичната община за принос към изкуството на киното, тази година ще получи големият хърватски режисьор Райко Гърлич, съобщиха организаторите на фестивала, който ще се проведе от 13 до 31 март. Филмите на Гърлич смело и честно разкриват болезнените истини на Балканите, улавяйки сложността на човешките взаимоотношения..
В днешното издание на предаването "Време за наука" разгледахме темата за "данък наследство" и семейните фантоми. Обсъдихме как от родителите си..
Днес (5 февруари) се навършват 40 години от откриването на Експерименталния сатирично-вариететен театър към Дома на хумора и сатирата в Габрово . Негови..
Тази седмица първото професионално училище в страната ни чества своя 140-и юбилей. Това е Професионалната държавна търговска гимназия "Димитър..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg