На 25 януари посрещаме Китайската нова година. Според Китайския лунен календар това е Годината на металния плъх, която ще ни донесе много творческа енергия, нови преживявания и възможности в сферата на финансите и любовта.
Най-интересни се очертава да са тържествата в Пекин, който успява да смеси перфектно традициите и съвременността за Пролетния празник. В първите дни обичаят е да се посещават храмови панаири или събори. Те включват различни забавления, като представления на местни артисти, танци на лъва и дракона, специални зони за храна, щандове със сувенири и ръчно изработени изделия, музикални изпълнения и много други.
В Северен Китай друго популярно място за празничния период е Харбин, който по това време на годината се превръща в зимна приказка. Фестивалът на ледените и снежни скулптури привлича милиони хора от цял свят всяка година. През 2020-а снежната феерия съвпада с Китайската нова година и ще продължи до 28 февруари.
Друга много обещаваща празнична дестинация е китайската южна провинция Гуанджоу, градът, където наистина можем да отпразнуваме идването на пролетта. По това време на годината той е известен с изложенията си за цветя, които обикновено започват три дни преди Пролетния празник. Освен тях по улиците има много представления, танци и фойерверки.
Китайската нова година е най-големият и дългоочакван празник за китайците. Известен е като „Голямото пролетно пътуване“ без аналог по света. Само за миналата година за празника са пътували 7 милиона китайци. Тази година се очаква транспортната мрежа да е дори още по-натоварена, тъй като празникът съвпада с ваканцията на студентите. Предвижда се броят на пътуванията в страната през 40-дневния период от 10 януари до 18 февруари да достигне 3 милиарда.
Кои са най-предпочитаните дестинации за новогодишните тържества и как българската общност в Китай ще посрещне Китайската нова година? – можете да чуете в звуковия файл.Акушер-гинекологът и специалист по репродуктивна медицина д-р Явор Владимиров е посланикът на България в международната кампания "Повече радост" (More Joy), организирана от Световната федерация на асоциациите, занимаващи се с фертилитет – IFFS (International Federation Fertility Societies). Инициативата включва повече от 50 000..
На 30 ноември Нов български университет ще бъде домакин на уникален научен форум, който ще разгледа отношенията между природните и хуманитарните науки. Това е третото издание на мултидисциплинарната конференция "Природни и хуманитарни науки: връзки и зависимости". Събитието ще бъде посветено и на 170-ата годишнина от рождението на Анри Поанкаре –..
"Да създаваш вино означава да разказваш история" – това е основното послание, което се откроява от думите на Екатерина Христова, член на Управителния съвет на Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП). В ефира на предаването "Нашият ден" тя говори за ролята на България като винена страна и потенциала ѝ да изгради устойчив и силен..
Да пребориш дадена зависимост означава да разчупиш оковите на собственото си минало. Да изчистиш ума и с тялото си е дълъг процес на бунт срещу хаоса и борба за живот. Документалният филм "Чистота или смърт" събира историите на хора, зависими от наркотици, алкохол и хазарт, в цел да даде нова перспектива за разбиране на зависимостите и..
В рамките на рубриката "Епизоди от живота", редакторът Светла Тодорова сподели интересен, но и поучителен момент от своя живот – епизод, в който става жертва на джебчийство и преминава през процедурите на полицията. След кражбата на портфейла ѝ, Светла реагира незабавно, като се обажда на телефон 112. Само пет минути по-късно на мястото пристигат..
Предаването отпразнува 30-ия си рожден ден във Второ студио на БНР със скъпи гости – стари и нови приятели, съмишленици и съавтори. Сред тях бяха проф...
Сюжетът на романа "Лешникови градини" поставя сериозни и открити въпроси, без компромиси. Защото тъкмо със задаването на въпроси се открива нов свят,..
На 1 декември ще отбележим Световния ден за борба със СПИН. Дни преди светът да насочи внимание към това заболяване, Никола Кереков запознава слушателите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg