Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Да гушнеш тигър, да хапнеш крокодилско, да къпеш слон

4
Николай Николов
Снимка: личен архив

В „Покана за пътуване“ пиарът Николай Николов разказва как нощем цял Банкок се превръща в уличен ресторант.

Правителството на Тайланд разглежда възможността временно да се откаже от масовия туризъм след пандемията от коронавирус, обяви шефът туристическия борд на кралството. Той констатира, че макар през последните месеци правителството да е отслабило ограниченията, през октомври в Тайланд са пристигнали едва 1200 души. Преди пандемията пътешествениците са били по 3 млн. на месец. Един от тях е пиар специалистът Николай Николов, който е успял да посети остров Пукет и Банкок, преди светът да бъде закопчан от пандемията.

Пред „Покана за пътуване“ той призна, че в Тайланд нищо не е скучно, независимо дали става дума за храм, храна или масаж. Особено когато посетиш островът, където е сниман филма за Джеймс Бонд „Мъжът със златния пистолет“ и позираш в поза ала Роджър Мур.


Не се стърпях и попитах Ники Николов престрашил ли се е да опита храната, която се продава на улицата, защото много хора имат предубеждение, когато става дума за Азия и хигиена в едно изречение. Оказва се, че Китайският квартал на Банкок нощем се превръща в гигантски ресторант на открито. Всеки изнася на тротоара някакъв мангал и започва да готви за приходящите. А те си хапват без страх.

Да се снимаш с тигър, да хапнеш супа от крокодилско месо, да къпеш слон, да те вържат на джуфка при масаж… според пиара Николай Николов това са само част от нещата, които могат да ви се случат в Тайланд. В последната част от разказа си ни пренася на остров Пукет.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
д-р Антонина Кардашева

Емоционалната интелигентност се унаследява и трябва да се изучава

Емоционалната интелигентност (EQ) се открива в способността да разпознаваш, разбираш и управляваш собствените си емоции, като това включва и способността да изпитваш съпричастност и грижа към чувствата и емоциите на другите. Основните качества, които притежава един емоционално интелигентен човек, са: самосъзнание, самоуправление, мотивация,..

публикувано на 19.05.25 в 10:10

Проф. Кристалина Стойкова: Процесите на планетата Земя са циклични

С планетата Земя се случва това, което се е случвало преди милиони години и ще продължава да се случва. Земята представлява една страшно сложна самоорганизираща се и самоконтролираща се жива система. Ние си мислим, че Земята е мъртва, но тя е жива система и ако погледнете в сайтовете на големите сеизмологични агенции, ще намерите доказателство за..

публикувано на 18.05.25 в 10:00

Йорданка Благоева на 78 изкачи Рейнбоу маунтийн в Перу

Неотдавна легендарната ни световна рекордьорка и олимпийска медалистка в скока на височина Йорданка Благоева се завърна от Перу, след като непрекъснато пускаше снимки и разкази в социалните мрежи от дългото си и увлекателно пътуване. Тя толкова много е бродила по света, че беше неизбежно да я попитам Перу коя посетена поред държава поред ѝ е. Оказаха..

публикувано на 17.05.25 в 16:45
Цвета Брестничка

Какво училище искаме за децата си

Насред силния шум от политически разпри темата за образованието също кънти в общественото пространство с канонада от следващи едно след друго предложения на МОН, които не изглежда да са подплатени с научни доводи, изследвания, дългосрочно планиране и обществено обсъждане, затова пък предизвикват разногласия, подозрения и тревога у хората, пряко..

публикувано на 17.05.25 в 12:25
д-р Пламен Георгиев

Разминават ли се археологическите открития с новите данни за населението

Как е изглеждала селищната система по средните течения на Марица и Тунджа през периода на късната бронзова и ранната желязна епоха, изследва доктор Пламен Георгиев Разминават ли се археологическите открития с новите данни за населението у нас през периода на късната бронзова и ранната желязна епоха, изследва учен от БАН "Селищната система по средните..

публикувано на 16.05.25 в 18:05