„Трети шанс“ е една книга, излязла направо от сърцето на авторката си Валентина Мизийска, написана в резултат на собствени житейски премеждия и изживявания, сблъсък с предателството на най-близкия човек, обидата и болката, но и с любовта и прошката, с интелигентния подход към проблемите и откриването на другата гледна точка, на погледа отстрани и възможността да разбереш другия.
Романът е динамичен и интригуващ разказ за прекрачването на границите и за това може ли да бъдат простени грешките, за пътят към другия, но и пътят към самия себе си. В героинята има обида и нараненост, но не откриваме капка злоба или желание за отмъщение. Всъщност самоанализът на главната героиня ѝ помага да извърви пътя към другия човек, но най-вече към самата себе си. А психотерапевтът се превръща в основен герой в сюжета на романа и така той вече излиза от прозаичната история за едно обикновено семейство.
Колко граници могат да бъдат прекрачени и колко грешки да бъдат простени и могат ли докрай да бъдат простени, не остава ли частица от нараненото сърце и обида завинаги? Чуйте в звуковия файл.
Тридесет и три години отбелязва специалност "Метал" в НХА с едноименна изложба в галерия "Академия". Това е завършващ етап на едноименен двугодишен проект, осъществен в рамките на Конкурса за финансиране на проекти за присъщата научна и художественотворческа дейност на Националната художествена академия. В рамките на проекта бяха проведени..
"Литература в движение. Чужбина през очите на една писателка антрополог." Така беше озаглавена срещата с румънската писателка Ралука Над на събитията, които организира Румънското министерство на културата на Софийския международен панаир на книгата през декември 2024. Родената в Клуж-Напока антроположка и писателка е една от най-интересните румънски..
На Ивановден столичната галерия "Арте" се оказа тясна, защото имаше толкова много гости, с които художникът проф. Иван Газдов беше решил да сподели своя имен ден с една изложба. Изложбата се казва "Добра вибрация" и включва графики и скулптура. За първи път Иван Газдов, който работи основно в областта на графиката, плаката, илюстрацията карикатурата, и..
Предстои издаването на "Антология на съвременната румънска поезия" у нас. Подготвя се от преводачката Лора Ненковска и издател Георги Гаврилов. Съставител на сборника е румънският поет Клаудиу Комартин, който вече е добре познат у нас – бил е на фестивала "София: Поетики", представял е списанието "Поезис Интернационал", на което е главен..
Разговорът с Димитър Димитров , лауреат на престижния Цицеронов конкурс по латински език в Европа , и неговия учител Димитър Драгнев , преподавател във Френската гимназия "Алфонс дьо Ламартин" в София, разкрива вдъхновяващата история зад успеха на младия ученик, който си осигури място в Оксфорд . Димитър Димитров, едва на 19 години, споделя в..
В рубриката "Разговорът" поканихме трима представители на водещи издателства в България, за да споделят своите виждания за литературната 2025 година...
2025 година обещава да бъде знакова за културния живот на Пловдив, според Виктор Янков , експерт "Събития и проекти" във фондация "Пловдив 2019". Градът..
Днес беше опелото на писателя Димитър Коруджиев, който си отиде на 84-годишна възраст. "Градината с косовете" е един от най-известните му книги, както..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg