Младо семейство е избрало да живее с децата на село и да произвежда екологично чисти храни.
На какво биха научили градските деца, ако отидат при тях на летен лагер?
Сияна е юрист по образование, заменя адвокатската кантора с природата и алтернативното образование, еко арттерапия и семейните констелации.
А Иво е агроном с над 20 години опит в България. Работата със земята ги зарежда, а любовта ги кара да преоткриват красотата във всекидневието ежеминутно.
Имат две дъщери на 11 и на 8 години.
Какво дава близостта с природата, как земята образова и как тези дейности допълват потребността от срещата с истинското и ценното.
Иво и Сияна Тончеви разказват в “Нашият ден“ как започва всичко.
“В началото започнахме с това, че си търсихме жилище. Така и не можахме да намерим подходящото за нас в София.
Тогава решихме да последваме нашата детска мечта – да живеем в къща. След това се родиха нашите дъщери и тогава се обърнахме изцяло към здравословен начин на живот, близо до природата.
Започнахме да търсим чиста, домашно отгледана храна. Тъй като имахме двор най-естественото нещо беше да започнем ад си отглеждаме сами“ – разказа Сияна.
“Имахме перфектният райграс, но решихме, че е по-добре да превърнем двора в градина, от която да се храним всички ние.
Децата много добре разпознават вече какво е плевел, морков и домат и знаят къде е мястото в градината на всичко“ – разказва Иво.
Чуйте разговора в звуковия файл.
В "Нашият ден" представяме две коледни инициативи на студентите от Софийския университет "Св. Климент Охридски" , които за поредна година ще стоплят сърцата на куп непознати възрастни хора и деца. За десети път Студентски съвет при СУ организира най-топлото си събитие, като приканва студенти, преподаватели и приятели на Алма Матер да се..
"Какво отлагате на ежедневна база?", пита психотерапевтът Алис Русева и съветва това да бъде първият въпрос към себе си при симптоми на тревожност, които осъзнаваме, че ни пречат. Реакциите ни, породени от страх относно бъдещи събития, зачестяват в съвременното общество. След годините на пандемия нивата на тревожност са повишени не само по отношение..
"Хроничното бъбречно заболяване (ХБЗ) често остава незабелязано, докато не достигне до сериозни и необратими стадии. Пациентските организации в България алармират за необходимостта от промени в здравната система, които да осигурят навременна диагностика и лечение на това заболяване. Христина Николова, представител на Асоциацията на пациентите с..
В периода от 9-и до 13-и декември в болница "Д-р Никола Пенчев" в Пазарджик ще организират Седмица на отворените врати, по време на която ще се извършват безплатни скринингови прегледи за туберкулоза. Инициативата е част от изпълнението на Националната програма за превенция и контрол на туберкулозата. Прегледите ще се провеждат в работно време..
В епизод 566 "Трамвай по желание" запознава своята публика с международно известния чешки филантроп Радим Пасер. Готови ли сте да откриете тайните за устойчив личен успех? Чешкият бизнес магнат и филантроп Радим Пасер посети България и предостави уникалната възможност да се запознаем с неговата житейска история и да открием ключа към..
Жителите на троянското село Черни Осъм са обезпокоени от развитието на проекта за изграждане на язовир в близост до населеното място. В "Нашият..
Галерия-книжарница "Къща за птици" събира днес (10 декември) от 18.00 ч. на литературно четене поетите Балчо Балчев, Валери Манолов, Георги Веснаков (via..
Явор Гърдев е име, което едва ли се нуждае от представяне в културните среди на България. Театрален и кинорежисьор с дългогодишен опит, той впечатлява..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg